(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Pojazdy inne, Rowery Dodano: 2017-11-26 18:15

1 rower damka z Oxford (UK) do Sroda Wielkopolska (PL)

(Nr 2180028)

Waga w kg (łączna):

11.00

Dystans: 1472.00 km

Transport rowerów

    Transport rowerów dotyczy sytuacji, w jakich myślimy o tym, aby wyruszyć na wypad na odległych trasach, a nie mamy sposobu przetransportowania roweru. Potrzebę na przewóz jednośladów wysyłają także sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a również osoby, które ofiarowują jednoślad jako upominek.

Szykowanie roweru do transportu

    W sytuacji, gdy transportujemy nowiutki rower warto zostawić go w oryginalnym opakowaniu. Kiedy potrzebujemy to transportujemy też rower, który już był używany, jednak przydałoby się umieścić go w pudle po rowerze (należy posłużyć się elementami oryginalnego pudła albo zakupić właściwy karton w markecie budowlanym czy też rowerowym). Przed ulokowaniem roweru w kartonie opłaca się poodkręcać i ściągnąć wszelkie ruchome części – pedały, dzwonek, czasomierz. Wyżej wymienione części roweru przydałoby się umieścić w odrębnych, mniejszych kartonach bądź osłonić wycinkami brystolu i przypiąć je do ramy roweru. Ramę i kierownicę należy zawinąć folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć przynajmniej 2 cm grubości). Wystające elementy takie jak śruby albo przerzutki trzeba osłonić tekturowymi ochraniaczami. Puste płaszczyzny w kartonie trzeba zabezpieczyć makulaturą lub folią bąbelkową lub folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki temu rower nie będzie przemieszczać się w kartonie. W następnej kolejności pudło zapieczętowujemy szeroką i solidną taśmą.

    Kiedy podejmiemy decyzję, aby zlecić transport roweru u przewoźnika, nie musimy kłopotać się o dostarczenie tworzyw osłaniających jednoślad.

Koszt transportu roweru

    Cena transportu roweru jest zależna od niewielkiej ilości uwarunkowań, takich jak: liczby kilometrów potrzebnych do przejechania, ilości dwóch kółek, ich wielkości, a także terminu realizacji przewozu. Przykładowo transport roweru z Londynu (Anglia) do Krakowa (Polska) to cena niecałe 90 złotych. Za transport jednośladu z Częstochowy do Holandii to koszt niecałe 120 złotych. Transport roweru trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to cena 80 zł.

Adres i termin nadania

Oksford, Wielka Brytania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Środa Wielkopolska, 63-000, Polska

Termin elastyczny