(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

1 rower + mała paczka (Nr 7127001)

Waga w kg (łączna):

10

Dystans: 733.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Hesja, Neu-Isenburg

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Dolnośląskie, Dzierżoniów

Termin elastyczny


Transport rowerów

Przewóz jednośladów odnosi się do sytuacji, w jakich myślimy o tym, aby wyruszyć na wyprawę na odległych trasach, a nie mamy sposobu przetransportowania jednośladu. Potrzebę na przewóz jednośladów potrzebują także sprzedawcy i nabywcy rowerów, a również osoby, które podarowują rower w prezencie.

Organizowanie jednośladu do przewozu

W sytuacji, jak transportujemy nowiusieńki jednoślad opłaca się zachować go w oryginalnym pakunku. Jeśli potrzebujemy to przewozimy również jednoślad, który już był używany, jednak przydałoby się umieścić go w pudle po rowerze (warto użyć oryginalnego pudła bądź kupić taki karton w supermarkecie remontowym lub rowerowym). Przed ulokowaniem roweru w kartonie trzeba odkręcić i ściągnąć wszystkie ruszające się elementy – sztycę z siodełkiem, dzwonek, kierownicę. Wcześniej opisane części jednośladu najlepiej osadzić w oddzielnych, mniejszych pudełkach albo zabezpieczyć wycinkami tektury i przymocować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę opłaca się osłonić folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać co najmniej 2 cm grubości). Wychodzące części , przykładowo jak śruby ewentualnie przerzutki wypadałoby zabezpieczyć tekturowymi nakładkami. Puste obszary w pudle warto osłonić papierem bądź folią bąbelkową albo folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki temu jednoślad nie jest w stanie przesuwać się w paczce. W następnej kolejności karton zamykamy grubą i solidną taśmą.

Kiedy podejmiemy decyzję, aby zamówić transport jednośladu w firmie transportowej, nie musimy kłopotać się o doręczenie surowców ochraniających jednoślad.

Koszt transportu roweru

Cena przewozu roweru jest uzależniona od niewielkiej ilości uwarunkowań, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, ilości rowerów, ich wymiarów, a również terminu realizacji przewozu. Na przykład transport roweru z Londynu (Anglia) do Krakowa (Polska) to cena ok. 90 PLN. Za przewóz jednośladu z Częstochowy do Holandii zapłacimy około 120 złotych. Przewóz roweru trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to koszt 80 PLN.