1 rower szosowy (Nr 5314026)

1 rower szosowy

Waga w kg (łączna):

15

Dystans: 2253.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Małopolskie, Kraków

Od 17 kwi 2020 do 26 kwi 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Od 20 kwi 2020 do 27 kwi 2020


Transport rowerów

Przewóz dwóch kółek odnosi się do sytuacji, w których pragniemy wybrać się na wycieczkę na dalekich trasach, a nie mamy sposobu przewiezienia jednośladu. Opcję na transport dwóch kółek wysyłają także sprzedawcy i nabywcy jednośladów, a również ludzie, którzy dają jednoślad w prezencie.

Przygotowanie roweru do przewozu

W sytuacji, kiedy przewozimy nowy rower warto zostawić go w oryginalnym pakunku. Jeżeli chcemy to transportujemy również jednoślad, który już był używany, jednak warto ułożyć go w kartonie po rowerze (warto użyć oryginalnego kartonu , ewentualnie nabyć właściwy karton w markecie remontowym czy też rowerowym). Przed ulokowaniem roweru w opakowaniu warto zdemontować oraz ściągnąć jakiekolwiek ruchome części – pedały, dzwonek, czasomierz. Powyższe elementy jednośladu warto umieścić w oddzielnych, mniejszych kartonach bądź zabezpieczyć fragmentami brystolu i zamocować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę trzeba pozawijać folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć co najmniej dwa cm grubości). Wystające fragmenty , przykładowo jak śruby lub przerzutki należy zabezpieczyć brystolowymi nakładkami. Puste obszary w kartonie należy zabezpieczyć makulaturą lub folią bąbelkową lub folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki takiemu zabiegowi jednoślad nie jest w stanie przemieszczać się w pudle. W następnej kolejności pudło zapieczętowujemy grubą i solidną taśmą.

Gdy podejmiemy decyzję, aby zamówić przewóz roweru w firmie transportowej, nie musimy niepokoić się o zapewnienie tworzyw ochraniających paczkę.

Koszt transportu roweru

Cena przewozu roweru jest uzależniona od paru czynników, takich jak: liczby kilometrów potrzebnych do przejechania, ilości jednośladów, ich gabarytów, a również daty realizacji transportu. Np., przewóz jednośladu z Londynu (Anglia) do Krakowa (Polska) to koszt ok. 90 zł. Za przewóz roweru z Częstochowy do Holandii zapłacimy średnio 120 złotych. Transport jednośladu trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to cena 80 zł.