(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 Rower trekingowy z sakwami (Nr 5317450)

1 Rower trekingowy z sakwami

Waga w kg (łączna):

20

Dystans: 1157.00 km

Adres i termin nadania

Chorwacja, Primorsko-Goranska Županija, Rijeka

1 maj 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Młochów

Termin elastyczny


Transport rowerów

Transport rowerów dotyczy sytuacji, w jakich myślimy o tym, aby wyruszyć na wyprawę na oddalonych trasach, a nie mamy sposobu przewiezienia roweru. Opcję na przewóz rowerów zlecają także sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a także osoby, które ofiarowują jednoślad w prezencie.

Przygotowanie roweru do przewozu

W przypadku, jak transportujemy nowy rower opłaca się zostawić go w oryginalnym kartonie. Gdy potrzebujemy to przewozimy również jednoślad, który już był używany, jednak warto umieścić go w kartonie po rowerze (warto użyć oryginalnego opakowania bądź nabyć stosowny karton w markecie budowlanym bądź rowerowym). Przed umieszczeniem jednośladu w opakowaniu , należy odkręcić i zdjąć wszelkie ruchome elementy – sztycę z siodełkiem, dzwonek, kierownicę. Wcześniej opisane elementy jednośladu przydałoby się umieścić w oddzielnych, małych pudełkach lub zabezpieczyć fragmentami brystolu i przytwierdzić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę opłaca się pookręcać folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć minimalnie 2 cm grubości). Wystające fragmenty , przykładowo jak śruby ewentualnie przerzutki opłaca się zabezpieczyć tekturowymi ochraniaczami. Puste obszary w opakowaniu należy zabezpieczyć makulaturą albo folią bąbelkową czy też folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takim zabezpieczeniom rower nie będzie przesuwać się w pudle. W następnej kolejności karton zaklejamy szeroką i solidną taśmą.

Jeśli podejmiemy decyzję, aby zamówić przewóz roweru w firmie przewozowej, nie musimy martwić się o doręczenie materiałów chroniących rower.

Cena przewozu roweru

Cena transportu roweru jest uzależniona od niewielkiej ilości uwarunkowań, takich jak: długości trasy, liczby dwóch kółek, ich wielkości, a także daty wykonania transportu. Przykładowo transport jednośladu z Londynu (Anglia) do Krakowa (Polska) to koszt niecałe 90 złotych. Za przewóz jednośladu z Częstochowy do Holandii zapłacimy około 120 złotych. Przewóz jednośladu trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to cena 80 PLN.