(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

1 rower trzy kołowy (Nr 4907762)

Waga w kg (łączna):

25

Dystans: 612.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Wielkopolskie, Czerwonak

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Podkarpackie, Szebnie

Termin elastyczny


Transport rowerów

Transport dwóch kółek odnosi się do sytuacji, w jakich chcemy wyruszyć na wyprawę na dalekich trasach, a nie mamy możliwości przewiezienia roweru. Potrzebę na przewóz jednośladów wysyłają również sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a również ludzie, którzy dają jednoślad w prezencie.

Przygotowanie roweru do przewozu

W sytuacji, kiedy przewozimy nowiutki rower opłaca się pozostawić go w oryginalnym opakowaniu. Jeżeli potrzebujemy to przewozimy też rower, który jest nienowy, jednak najlepiej umieścić go w kartonie po rowerze (należy wykorzystać elementy oryginalnego kartonu albo zakupić stosowny karton w supermarkecie remontowym ewentualnie rowerowym). Przed umieszczeniem jednośladu w kartonie trzeba odkręcić oraz zdjąć jakiekolwiek ruszające się elementy – sztycę z siodełkiem, dzwonek, czasomierz. Powyższe części roweru warto osadzić w osobnych, mniejszych pudełkach albo osłonić wycinkami brystolu i doczepić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę warto obwinąć folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać co najmniej 2 cm grubości). Wychodzące elementy , przykładowo jak śruby ewentualnie przerzutki wypadałoby zabezpieczyć tekturowymi ochraniaczami. Puste obszary w pudle należy osłonić gazetami bądź folią bąbelkową czy też folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki temu rower nie jest w stanie przemieszczać się w pudle. W następnej kolejności karton zamykamy szeroką i mocną taśmą.

Gdy zdecydujemy się zlecić przewóz jednośladu w firmie przewozowej, nie musimy kłopotać się o zapewnienie surowców zabezpieczających przesyłkę.

Cena przewozu jednośladu

Cena transportu roweru jest uzależniona od niewielkiej ilości czynników, takich jak: długości trasy, ilości dwóch kółek, ich gabarytów, a również terminu wykonania przewozu. Przykładowo transport roweru z Londynu (Anglia) do Krakowa (Polska) to cena niecałe 90 zł. Za transport jednośladu z Holandii do Częstochowy zapłacimy średnio 120 zł. Przewóz jednośladu trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to koszt 80 zł.