(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

1 rower zapakowany i gotowy do transportu (Nr 4168390)

Waga w kg (łączna):

20.00

Dystans: 288.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Lubelskie, Chełm

Od 4 kwi 2019 do 18 kwi 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Nowy Dwór Mazowiecki

Od 4 kwi 2019 do 18 kwi 2019


Transport rowerów

Transport jednośladów tyczy się sytuacji, w jakich chcemy wyruszyć na wypad na odległych trasach, a nie mamy sposobności przetransportowania roweru. Potrzebę na przewóz dwóch kółek zamawiają również sprzedawcy i nabywcy rowerów, a także ludzie, którzy podarowują rower jako upominek.

Przygotowanie jednośladu do przewozu

W przypadku, gdy transportujemy nowy jednoślad warto zachować go w oryginalnym pakunku. Jeżeli potrzebujemy to przewozimy też jednoślad, który jest nienowy, jednak warto osadzić go w kartonie po rowerze (opłaca się wykorzystać elementy oryginalnego pudła bądź kupić odpowiedni karton w sklepie budowlanym bądź rowerowym). Przed ulokowaniem jednośladu w pudle warto odkręcić oraz usunąć jakiekolwiek ruchome części – sztycę z siodełkiem, dzwonek, kierownicę. Powyższe elementy jednośladu warto umieścić w odrębnych, mniejszych kartonach lub osłonić fragmentami brystolu i umocować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę warto osłonić folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć co najmniej dwa cm grubości). Wystające fragmenty takie jak śruby lub przerzutki wypadałoby zabezpieczyć kartonowymi nakładkami. Puste obszary w kartonie należy zabezpieczyć gazetami bądź folią bąbelkową lub folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takiemu zabiegowi jednoślad nie jest w stanie przemieszczać się w kartonie. W następnej kolejności pudło zapieczętowujemy grubą i solidną taśmą.

Kiedy podejmiemy decyzję, aby zamówić transport roweru w firmie transportowej, nie musimy kłopotać się o dostarczenie surowców osłaniających paczkę.

Koszt transportu jednośladu

Cena transportu roweru jest zależna od kilku uwarunkowań, takich jak: długości trasy, liczby jednośladów, ich gabarytów, a także terminu wykonania przewozu. Na przykład przewóz jednośladu z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to koszt około 90 zł. Za przewóz roweru z Częstochowy do Holandii zapłacimy ok. 120 złotych. Transport jednośladu trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to koszt 80 PLN.