(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 rower zapakowany w karton (Nr 6703847)

1 rower zapakowany w karton

Waga w kg (łączna):

15

Dystans: 338.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Opolskie, Opole

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Warszawa

Termin elastyczny


Transport rowerów

Transport jednośladów odnosi się do sytuacji, w których myślimy o tym, aby wybrać się na wypad na dalekich trasach, a nie mamy sposobu przetransportowania jednośladu. Potrzebę na transport jednośladów potrzebują także sprzedawcy i nabywcy jednośladów, a także ludzie, którzy podarowują rower w prezencie.

Organizowanie jednośladu do transportu

W sytuacji, jak przewozimy nowy rower należy zachować go w oryginalnym opakowaniu. Jeśli potrzebujemy to transportujemy również rower, który już był używany, jednak najlepiej ułożyć go w kartonie po rowerze (warto wykorzystać elementy oryginalnego pudła , ewentualnie kupić pasujący karton w supermarkecie remontowym lub rowerowym). Przed ulokowaniem jednośladu w pudle opłaca się odkręcić i ściągnąć wszelkie ruchome elementy – pedały, dzwonek, kierownicę. Powyższe części roweru warto osadzić w oddzielnych, małych pudełkach lub ewentualnie zabezpieczyć fragmentami tektury i zamocować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę trzeba osłonić folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć przynajmniej dwa centymetry grubości). Wystające części na przykład jak śruby ewentualnie przerzutki należy zabezpieczyć kartonowymi nakładkami. Puste płaszczyzny w pudle warto osłonić gazetami ewentualnie folią bąbelkową albo folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takim zabezpieczeniom rower nie będzie przemieszczać się w kartonie. W następnej kolejności karton zaklejamy szeroką i mocną taśmą.

Jeżeli zdecydujemy się zlecić transport roweru u przewoźnika, nie musimy martwić się o doręczenie tworzyw zabezpieczających jednoślad.

Koszt przewozu roweru

Cena przewozu roweru jest uzależniona od niewielkiej ilości czynników, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, ilości jednośladów, ich wielkości, a także terminu wykonania przewozu. Np., transport roweru z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to koszt ok. 90 złotych. Za przewóz roweru z Częstochowy do Holandii zapłacimy ok. 120 PLN. Przewóz jednośladu trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to cena 80 zł.