1 schnauzer. 2 criollos (Nr 5747479)

Waga w kg (łączna):

29.00

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Meksyk, Dystrykt Federalny, Meksyk

14 mar 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

23 mar 2020


Transport zwierząt

Przewóz zwierząt

Jeżeli chcemy zamówić przewóz zwierzęcia, dla przewoźników istotna będzie jego rasa, waga i szczegółowy opis zwierzęcia. Transportowane zwierzę powinno być zdolne do transportu - nie powinno być zatem chore ani ranne. Kiedy planujemy przetransportować kota, psa lub zająca należy zadbać o szczepienie przeciw wściekliźnie oraz wstrzyknięcie mikroczipu identyfikacyjnego.

Szczepienie na wściekliznę jest uważane za aktualne po upłynięciu trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych przypadkach, szczepienie zyskuje ważność tego samego dnia, gdy zostało zrobione. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, lekarz weterynarii może wstrzyknąć mikroczip.

Papiery niezbędne przy przewozie zwierząt

Koty, psy i fretki muszą mieć paszport wydany przez weterynarza. Listę weterynarzy uprawnionych do wystawiania paszportów można znaleźć w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie takiego dokumentu to 51 złotych.

Obok paszportu konieczne są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, informujące kto jest właścicielem. Wymagane są też takie informacje jak trasa i data przejazdu i spodziewany czas transportu. Listę przewoźników uprawnionych do przewozu zwierząt można znaleźć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

Zwierzęta można transportować samochodem, kiedy mamy należyty przenośnik. Przy przewozie zwierza można używać różnego rodzaju kontenerów, torb i mat ochronnych. Przy szukaniu transportera kluczowa powinna być jego wielkość, jak także komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie transportu.