(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 shih tzu (Nr 4849286)

1 shih tzu

Waga w kg (łączna):

9.00

Dystans: 1808.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Wielkopolskie, Lipno K Leszna

10 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Kumbria, Ambleside

Termin elastyczny


Transport zwierząt

Transport zwierząt

Gdy potrzebujemy zamówić transport zwierzaka, dla przewoźników ważna będzie jego rasa, waga i dokładny opis zwierzęcia. Transportowane zwierzę powinno być zdolne przetrwać transport - nie powinno być w takim przypadku chore ani okaleczone. Kiedy planujemy przewieźć psa, kota lub fretkę trzeba zadbać o szczepienie na wściekliznę i wszczepienie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie na wściekliznę jest uważane za aktualne po upływie trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych przypadkach, szczepienie staje się aktualne w ten sam dzień, gdy zostało wykonane. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, lekarz weterynarii może wczepić mikroczip.

Dokumenty potrzebne przy przewozie zwierząt

Psy, koty i fretki powinny mieć dokument tożsamości wydany przez weterynarza. Listę weterynarzy uprawnionych do wydawania dokumentów można odnaleźć w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania paszportu to 51 złotych.

Oprócz paszportu konieczne są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, informujące kto jest właścicielem. Wymagane są też takie informacje jak trasa i data przejazdu i spodziewany czas transportu. Spis przewoźników upoważnionych do transportu zwierząt jest możliwe zobaczyć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzęta można transportować autem, jeżeli mamy należyty przenośnik. Przy przewozie zwierząt można stosować różnego rodzaju klatek, torb czy mat ochronnych. Przy wyborze transportera kluczowa powinna być jego wielkość, jak także komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas transportu.