(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 sitzu (Nr 6071206)

Waga w kg (łączna):

1

Dystans: 1583.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunitat Valenciana, Alicante/alacant

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Włochy, Lombardia, Brescia

Termin elastyczny


Transport zwierząt

Przewóz zwierząt

Gdy potrzebujemy zamówić przewóz zwierzęcia, dla firm transportowych ważna będzie jego odmiana, ciężar i szczegółowy opis zwierzęcia. Przewożone zwierzę powinno być zdolne do transportu - nie powinno być w takim przypadku schorowane ani okaleczone. Jeśli postanowiliśmy przetransportować kota, psa lub zająca należy zadbać o szczepienie przeciw wściekliźnie i wstrzyknięcie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie na wściekliznę jest ważne po upłynięciu trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych sytuacjach, szczepienie zyskuje ważność tego samego dnia, gdy zostało wykonane. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, lekarz weterynarii może wczepić mikroczip.

Papiery niezbędne przy transporcie zwierząt

Koty, psy i fretki muszą posiadać dokument tożsamości wystawiony przez lekarza weterynarii. Listę lekarzy upoważnionych do wydawania paszportów można wyszukać w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania paszportu to 51 złotych.

Obok paszportu konieczne są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, opisujące kto jest właścicielem. Potrzebne są również takie informacje jak data i trasa przejazdu oraz spodziewany czas transportu. Spis firm przewozowych upoważnionych do transportu zwierząt jest możliwe znaleźć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzęta można transportować autem, jeśli mamy odpowiedni przenośnik. Przy przewozie zwierza można używać różnego rodzaju kontenerów, torb czy mat ochronnych. W szukaniu transportera kluczowa powinna być jego wielkość, jak również wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie transportu.