(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

1 skrzynia transportowa zawierająca lustro elektroniczne (Nr 4116382)

Długość [m]:

1.5

Szerokość [m]:

0.8

Wysokość [m]:

0.3

Waga w kg (łączna):

80

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Instrukcje szczególnej ostrożności:

Skrzynia powinna być unieruchomiona w trakcie transportu. Przewoźnik musi być przygotowany do samodzielnego załadunku i rozładunku skrzyni.

Opakowanie ładunku:

Ładunek zapakowany w wytrzymałej skrzyni transportowej.

Budżet zlecenia [zł]:

950

Dystans: 1592.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Warszawa

28 mar 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Dolnośląskie, Bielawa

29 mar 2019


Transport szkła, elementów kruchych i łamliwych

Przy przewożeniu przedmiotów szklanych, kruchych lub łamliwych należy zawczasu rozważyć możliwość zabezpieczenia paczki – w tym przypadku nie wystarczy zwykły karton. Wolną przestrzeń paczki warto zapełnić miękkimi częściami zabezpieczającymi. Delikatną rzecz bezpiecznie będzie zawinąć w folię bąbelkową – w szczególności swoje zainteresowanie powinno się poświęcić elementom ze szkła i dodatkowo należy wypełnić wolne przestrzenie w opakowaniu, żeby się one nie przemieszczały. Folię zabezpieczamy taśmą klejącą, najczęściej taśmą pakową. Oprócz ochronienia przedmiotu folią, zasadnicze będzie również otoczenie elementu gazetą lub włożenie go do kartonowego opakowania.

Gdy przewozimy wielkie tłukące się elementy takie jak: szyby, to wypadałoby ochronić je zarówno przed rozbiciem jak również przed porysowaniem. Łatwo tłukący się przedmiot owijamy dokładnie folią bąbelkową, zaklejamy taśmą szarą, umieszczamy w kartonie i drukowanymi literami notujemy ”Ostrożnie szkło!” lub przyklejamy naklejkę ostrzegawczą z podobnym komunikatem.

Drobne ze szkła przedmioty na przykład szklanki, butelki dobrą praktyką jest osłonić niepotrzebnymi kartkami z magazynów lub ubraniami. Następnie układamy je w pudełku w taki sposób, aby nie dotykały się. W ten sam sposób pakujemy kryształy. W przypadku większych szklanych przedmiotów, takich jak lampy czy telewizory, należy wykorzystać dla dodatkowej osłony gąbczaste materiały, przykładowo ręczniki lub szmatki.

Koszt przewozu przedmiotów delikatnych zależy od wagi, formatów, odcinka do pokonania oraz terminu realizacji przesyłki. Ważne znaczenie może mieć także fakt, gdy wymagamy użycia specjalnych tworzyw ochraniających (jeżeli prosimy, aby to firma przewozowa ochroniła przedmiot). Na przykład, na giełdzie transportowej transport szklanych drzwi z Dąbrowy Chełmińskiej do Poznania to wydatek zaledwie 140 zł. Za transport lustra na trasie Warta – Gliwice cena wyniosła 250 zł.