(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 średniej wielkości pies (Nr 6438941)

1 średniej wielkości pies

Waga w kg (łączna):

17

Dystans: 1859.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Warmińsko-Mazurskie, Niestoja

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Staffordshire, Burton-On-Trent

Od 15 sie 2020 do 15 wrz 2020


Transport zwierząt

Przewóz zwierząt

Jeżeli chcemy zlecić transport zwierzaka, dla przewoźników ważna będzie jego rasa, ciężar i dokładny opis zwierzęcia. Transportowane zwierzę powinno być zdolne przetrwać transport - nie może być zatem schorowane ani zranione. W przypadku, gdy planujemy przewieźć kota, psa lub zająca należy zadbać o szczepienie na wściekliznę i wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego.

Szczepienie na wściekliznę jest uważane za aktualne po upływie trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych przypadkach, szczepienie staje się aktualne w ten sam dzień, w którym zostało zrobione. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, weterynarz może wstrzyknąć mikroczip.

Papiery konieczne przy przewozie zwierząt

Koty, psy i fretki powinny posiadać paszport wystawiony przez weterynarza. Listę weterynarzy upoważnionych do wydawania paszportów można wyszukać w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania paszportu to 51 zł.

Oprócz paszportu potrzebne są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, informujące kto jest właścicielem. Wymagane są również takie dane jak trasa i data przejazdu oraz prognozowany czas transportu. Spis firm transportowych upoważnionych do transportu zwierząt jest możliwe zobaczyć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

Zwierzę można transportować autem, jeżeli posiadamy należyty przenośnik. Przy przewozie zwierza warto stosować różnego rodzaju klatek, torb czy mat ochronnych. W wyborze przenośnika dla zwierząt decydująca powinna być jego wielkość, jak również wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas podróży.