(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Zwierzęta Dodano: 2018-02-26 13:48

1 szczeniak (Nr 2416980)

1 szczeniak

Waga w kg (łączna):

8.00

Budżet zlecenia [zł]:

600

Dystans: 749.00 km

Transport zwierząt

    Gdy potrzebujemy zamówić przewóz zwierzaka, dla firm transportowych istotna będzie jego odmiana, ciężar i dokładny opis zwierzęcia. Transportowane zwierzę powinno być zdolne do transportu - nie może być zatem chore ani ranne. Jeśli zamierzamy przetransportować kota, psa lub fretkę trzeba zatroszczyć się o szczepienie przeciw wściekliźnie oraz wszczepienie mikroczipu służącego do identyfikacji.

    Szczepienie na wściekliznę jest uważane za aktualne po upłynięciu 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych przypadkach, szczepienie staje się ważne w ten sam dzień, gdy zostało wykonane. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, weterynarz może wczepić mikroczip.

Papiery niezbędne przy transporcie zwierząt

    Koty, psy i fretki powinny mieć dokument tożsamości wydany przez weterynarza. Spis lekarzy upoważnionych do wydawania paszportów można odnaleźć w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania takiego dokumentu to 51 zł.

    Oprócz paszportu konieczne są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, opisujące kto jest właścicielem. Potrzebne są również takie dane jak data i trasa przejazdu i przewidywany czas transportu. Spis przewoźników uprawnionych do przewozu zwierząt jest możliwe zobaczyć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

    Zwierzę można transportować samochodem, jeżeli posiadamy właściwy transporter. Do transportu zwierza można używać różnego rodzaju kontenerów, szelek czy mat ochronnych. Przy wyborze transportera kluczowa powinna być jego wielkość, jak także komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas podróży.

Adres i termin nadania

Wrocław, 40-203, Polska

Od 16 kwi 2018 do 17 kwi 2018

Adres i termin dostawy

Kowno, Litwa

Termin elastyczny