(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

1 sztuka (Nr 7163094)

Długość [m]:

3.8

Szerokość [m]:

0.6

Wysokość [m]:

0.3

Waga w kg (łączna):

25

Dystans: 1276.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Pomorskie, Żukowo

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Belgia, Luksemburg, Luksemburg

Termin elastyczny


Transport kajaków

Przewóz kajaków

Kajaki najczęściej transportuje się na dachu auta, wystarczy wziąć bagażnik o odpowiedniej ładowności. Na bagażniku trzeba zamontować specjalistyczne uchwyty. Aby uchronić się przed przesuwaniem się kajaka podczas jazdy, warto położyć miękki materiał na mocowaniach bagażnika na przykład podłożyć ręcznik. Kajaki mocuje się do góry dnem przy użyciu specjalistycznych, naciągniętych taśm z osłoniętymi zapięciami. W trakcie samodzielnego przewozu kajaka, pojazd należy odpowiednio oznakować. Kodeks drogowy nie pozwala na to, aby ładunek odstawał na długość większą niż 2 metry od tylnej płaszczyzny obrysu auta lub grupy pojazdów. Bagaż nie powinien również wystawać z przodu na długość większą niż 0,5 metra od przedniej płaszczyzny obrysu i na większą niż 1,5 metra od miejsca kierowcy. Przewożony kajak znakujemy pomarańczową chorągiewką albo dwoma czerwonymi pasami. W przypadku, kiedy ładunek odstaje z tyłu do oznaczenia stosuje się białe i czerwone znaki. Inną metodą do przewozu kajaka jest możliwość skorzystania z naczepy.

Transport kajaka wymaga szczególnej ostrożności, z tego powodu warto zlecić transport specjalistycznej firmie transportowej, która dopilnuje takie elementy jak: dobre mocowanie, należyte oznaczenie i dowiezienie bez uszczerbku ładunek.

Cena transportu kajaka

Koszt transportu kajaka zależy od ilości transportowanych sztuk, jak również wpływ na to ma odcinek od miejsca załadunku do miejsca rozładunku. Średni koszt przewozu kajaka mieści się w przedziale 0,30 – 0,50 zł/km. Np., za przewóz kajaka na odcinku od Manheim w Niemczech do Wałcza zapłacono 260 PLN. A przetransportowanie kajaka Puck – Warszawa zapłacono 220 złotych.