(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Inne przesyłki, Zwierzęta Dodano: 2017-12-29 21:01

1 szynszyla

(Nr 2247504)

Waga w kg (łączna):

1.50

Budżet zlecenia [zł]:

200

Dystans: 0.00 km

Transport zwierząt

    Jeżeli potrzebujemy zamówić przewóz zwierzaka, dla firm transportowych istotna będzie jego odmiana, waga i dokładny opis zwierzaka. Przewożone zwierzę musi być zdolne do transportu - nie może być zatem chore ani okaleczone. Jeśli planujemy przewieźć kota, psa lub królika trzeba zadbać o szczepienie przeciw wściekliźnie oraz wszczepienie mikroczipu służącego do identyfikacji.

    Szczepienie na wściekliznę jest ważne po upłynięciu 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych sytuacjach, szczepienie staje się aktualne w ten sam dzień, gdy zostało wykonane. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, weterynarz może wczepić mikroczip.

Dokumenty potrzebne przy transporcie zwierząt

    Psy, koty i fretki powinny mieć dokument tożsamości wystawiony przez lekarza weterynarii. Listę weterynarzy upoważnionych do wydawania dokumentów można znaleźć na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania takiego dokumentu to 51 zł.

    Oprócz paszportu potrzebne są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, opisujące kto jest właścicielem. Potrzebne są też takie informacje jak trasa i data przejazdu i prognozowany czas transportu. Listę firm transportowych uprawnionych do przewozu zwierząt można zobaczyć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

    Zwierzę można przewozić samochodem, gdy mamy należyty transporter. Do transportu zwierząt można stosować różnego rodzaju klatek, szelek czy mat ochronnych. W wyborze przenośnika dla zwierząt kluczowa powinna być jego wielkość, jak również wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie podróży.

Adres i termin nadania

Warszawa, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Francja, 34-120, Polska

Termin elastyczny