1 thai ridgeback puppy (Nr 6706814)

1 thai ridgeback puppy

Waga w kg (łączna):

5

Budżet zlecenia [€]:

1000

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Warszawa

30 lis 2020

Adres i termin dostawy

Stany Zjednoczone, Georgia, Atlanta

30 lis 2020


Transport zwierząt

Przewóz zwierząt

Gdy chcemy zlecić przewóz zwierzaka, dla firm transportowych istotna będzie jego rasa, waga oraz szczegółowy opis zwierzęcia. Transportowane zwierzę musi być zdolne przetrwać transport - nie powinno być w takim przypadku schorowane ani zranione. W przypadku, gdy postanowiliśmy przewieźć psa, kota lub fretkę należy zatroszczyć się o szczepienie przeciw wściekliźnie oraz wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego.

Szczepienie przeciw wściekliźnie jest ważne po upływie 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych przypadkach, szczepienie zyskuje ważność tego samego dnia, w którym zostało zrobione. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, lekarz weterynarii może wczepić mikroczip.

Dokumenty niezbędne przy przewozie zwierząt

Psy, koty i fretki powinny posiadać paszport wystawiony przez lekarza weterynarii. Listę weterynarzy upoważnionych do wystawiania paszportów można wyszukać w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie takiego dokumentu to 51 zł.

Obok paszportu konieczne są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, informujące kto jest właścicielem. Wymagane są również takie dane jak data i trasa przejazdu oraz spodziewany czas transportu. Listę przewoźników upoważnionych do transportu zwierząt można zobaczyć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

Zwierzęta można przewozić autem, jeżeli mamy należyty przenośnik. Do transportu zwierząt warto stosować różnego rodzaju kontenerów, torb i mat ochronnych. W szukaniu transportera kluczowa powinna być jego wielkość, jak także wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas transportu.