(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 tonelada (Nr 5706795)

1 tonelada

Długość [m]:

6

Szerokość [m]:

5

Wysokość [m]:

5

Waga w kg (łączna):

5000

Dystans: 1051.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

27 lut 2020

Adres i termin dostawy

Szwajcaria, Lucerna, Lucerna

Termin elastyczny


Transport pełną ciężarówką

            Przewóz ładunku zamawiany na pełen samochód ciężarowy, interesuje w pierwszej kolejności zakłady pracy. Jednak zdarza się, że z transportu - pełna ciężarówka korzystają osoby prywatne, które obecnie przeprowadzają się. Wypada przed zamówieniem takiego przewozu ustalić kilka głównych formalności.

            Pierwsza sprawa, to ustalamy metodę załadunku oraz rozładunku towaru. Jeżeli znajduje się na paletach, wtedy nasuwa się pytanie czy jesteśmy w posiadaniu sprzętu takiego jak wózki widłowe, które będą w mocy podźwignąć jego ciężar zarówno w lokalizacji załadunku oraz w lokalizacji rozładunku. W przypadku niewielkich paczek czy też ładunków sypkich, wypadałoby sprecyzować, czy potrzebna jest górna plandeka i czy do przewozu starczy otwarta naczepa. Gdy pragniemy przetransportować płody rolne, produkty spożywcze, wtedy może okazać się przydatne zastosowanie pojazdu-chłodni. Pamiętajmy, że transport ładunków łatwopalnych i niebezpiecznych nakazuje posiadanie stosownych zaświadczeń, jak także w transporcie międzynarodowym, przy przekroczeniu określonej wagi towaru, w pewnych krajach należy się liczyć z dodatkowymi kosztami.

            Po zdefiniowaniu swoich warunków, najczęściej można natrafić firmę transportową na giełdzie przewozowej, takiej jak portal Clicktrans. Ponieważ oferty na niej wystawione, trafiają do bardzo dużej ilości profesjonalnych przewoźników, którzy posiadają potrzebną gamę aut dostosowanych do przewozu różnorodnych paczek, a olbrzymia konkurencja pozwala uzyskanie korzystnych stawek.