1 tortoise, Hermann's breed (Nr 6701322)

1 tortoise, Hermann's breed

Waga w kg (łączna):

1

Budżet zlecenia [€]:

100

Dystans: 1094.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Wielki Londyn, Londyn

15 gru 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Berlin, Berlin

Od 15 gru 2020 do 16 gru 2020


Transport zwierząt

Przewóz zwierząt

Jeżeli potrzebujemy zamówić przewóz zwierzęcia, dla firm transportowych istotna będzie jego rasa, ciężar oraz szczegółowy opis zwierzaka. Transportowane zwierzę powinno być zdolne przetrwać transport - nie powinno być zatem schorowane ani ranne. Jeśli zamierzamy przewieźć kota, psa lub fretkę należy zadbać o szczepienie na wściekliznę oraz wszczepienie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie na wściekliznę jest ważne po upłynięciu trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych sytuacjach, szczepienie staje się aktualne tego samego dnia, gdy zostało zrobione. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, weterynarz może wstrzyknąć mikroczip.

Dokumenty potrzebne przy transporcie zwierząt

Psy, koty i fretki muszą mieć dokument tożsamości wydany przez lekarza weterynarii. Listę lekarzy upoważnionych do wydawania dokumentów można wyszukać w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie takiego dokumentu to 51 złotych.

Nie licząc paszportu potrzebne są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, informujące kto jest właścicielem. Wymagane są również takie informacje jak data i trasa przejazdu i spodziewany czas transportu. Spis firm przewozowych upoważnionych do transportu zwierząt można zobaczyć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzęta można transportować samochodem, kiedy posiadamy właściwy przenośnik. Do transportu zwierza można stosować różnego rodzaju kontenerów, torb czy mat ochronnych. W wyborze transportera decydująca powinna być jego wielkość, jak także komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie podróży.