(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 Triathlonrad (Nr 4743796)

1 Triathlonrad

Waga w kg (łączna):

20

Dystans: 4044.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Hamburg, Hamburg

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Canarias, Lanzarote

Od 3 paź 2019 do 4 paź 2019


Transport rowerów

Transport rowerów tyczy się sytuacji, w jakich pragniemy wybrać się na wypad na dalekich trasach, a nie mamy sposobu przetransportowania jednośladu. Potrzebę na transport dwóch kółek zamawiają także sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a także osoby, które dają rower jako upominek.

Organizowanie jednośladu do transportu

W przypadku, kiedy transportujemy nowiutki jednoślad trzeba pozostawić go w oryginalnym pakunku. Jeżeli chcemy to przewozimy również rower, który jest nienowy, jednak dobrze będzie osadzić go w kartonie po rowerze (warto użyć oryginalnego pudła czy też kupić właściwy karton w markecie budowlanym czy też rowerowym). Przed umieszczeniem jednośladu w kartonie trzeba zdemontować oraz zdjąć wszelkie ruchome części – sztycę z siodełkiem, dzwonek, czasomierz. Powyższe elementy jednośladu dobrze będzie ułożyć w odrębnych, małych pudełkach lub osłonić wycinkami brystolu i przymontować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę należy owinąć folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać przynajmniej dwa cm grubości). Wystające fragmenty takie jak śruby lub przerzutki trzeba osłonić brystolowymi ochraniaczami. Puste płaszczyzny w kartonie opłaca się zabezpieczyć makulaturą czy też folią bąbelkową lub folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki temu rower nie jest w stanie przesuwać się w pudle. W następnej kolejności karton zaklejamy grubą i mocną taśmą.

Gdy podejmiemy decyzję, aby zlecić przewóz roweru w firmie przewozowej, nie musimy kłopotać się o zapewnienie tworzyw osłaniających rower.

Koszt transportu jednośladu

Cena przewozu roweru jest uzależniona od niewielkiej ilości czynników, takich jak: długości trasy, liczby jednośladów, ich wielkości, a również terminu realizacji transportu. Na przykład transport jednośladu z Londynu (Anglia) do Krakowa (Polska) to koszt ok. 90 złotych. Za transport jednośladu z Częstochowy do Holandii będzie nas kosztowało średnio 120 zł. Przewóz jednośladu trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to koszt 80 złotych.