(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 westhy 8 kg 1 jaula de pajaros (Nr 5412082)

Waga w kg (łączna):

12

Budżet zlecenia [€]:

00

Dystans: 1008.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andaluzja, Jerez De La Frontera

Od 16 gru 2019 do 17 gru 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Baleary, Petra

Termin elastyczny


Transport zwierząt

Transport zwierząt

Gdy potrzebujemy zlecić transport zwierzaka, dla firm transportowych istotna będzie jego odmiana, ciężar i szczegółowy opis zwierzęcia. Transportowane zwierzę powinno być zdolne do transportu - nie może być zatem chore ani okaleczone. Kiedy postanowiliśmy przewieźć kota, psa lub zająca należy zatroszczyć się o szczepienie na wściekliznę oraz wstrzyknięcie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie przeciw wściekliźnie jest uważane za aktualne po upłynięciu 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych przypadkach, szczepienie staje się ważne tego samego dnia, gdy zostało zrobione. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, weterynarz może wczepić mikroczip.

Papiery konieczne przy przewozie zwierząt

Psy, koty i fretki powinny posiadać paszport wydany przez weterynarza. Spis weterynarzy upoważnionych do wydawania dokumentów można znaleźć na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania takiego dokumentu to 51 zł.

Obok paszportu potrzebne są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, informujące kto jest właścicielem. Potrzebne są też takie dane jak trasa i data przejazdu i przewidywany czas transportu. Listę firm przewozowych uprawnionych do przewozu zwierząt jest możliwe zobaczyć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzęta można przewozić samochodem, jeżeli posiadamy odpowiedni transporter. Do transportu zwierząt warto stosować różnego rodzaju klatek, szelek czy mat ochronnych. Przy wyborze przenośnika dla zwierząt decydująca powinna być jego wielkość, jak również wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie transportu.