(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 Wildwasserkajak, Liquidlogic Remix 69 (Nr 5971840)

1 Wildwasserkajak, Liquidlogic Remix 69

Długość [m]:

3

Szerokość [m]:

1

Wysokość [m]:

1

Waga w kg (łączna):

25

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 854.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Fryburg Bryzgowijski

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Niemcy, Szlezwik-Holsztyn, Kilonia

Termin elastyczny


Transport kajaków

Transport kajaków

Kajaki zazwyczaj przewozi się na dachu auta, wystarczy użyć bagażnik o wystarczająco dużej ładowności. Na bagażniku należy zamontować dodatkowe uchwyty. Aby uniknąć przemieszczenia się kajaka podczas jazdy, opłaca się wyłożyć gąbczasty materiał na belkach bagażnika na przykład podkładkę sylikonową. Kajaki mocuje się do góry dnem przy zastosowaniu profesjonalnych, naciągniętych taśm z osłoniętymi zapięciami. W momencie samodzielnego przewozu kajaka, samochód należy należycie opatrzeć znakami. Kodeks drogowy nie pozwala na to, żeby ładunek wystawał na długość większą niż 2 metry od tylnej płaszczyzny obrysu auta lub grupy pojazdów. Bagaż nie powinien ponadto wystawać od frontu na odległość większą niż 0,5 metra od przedniej płaszczyzny obrysu i na większą niż 1,5 metra od miejsca kierowcy. Przewożony bagaż znakujemy pomarańczową chorągiewką albo czerwonymi pasami w ilości dwóch sztuk. Sporadycznie, gdy bagaż odstaje z tyłu do oznaczenia stosuje się białe i czerwone znaki. Inną metodą transportu kajaka jest skorzystanie z naczepy.

Przewóz kajaka wymaga specjalnej rozwagi, z tego powodu warto zlecić usługę transportową specjalistycznej firmie, która zadba o bezpieczne mocowanie, należyte oznakowanie i dostarczenie bez uszczerbku ładunek.

Koszt przewozu kajaka

Koszt transportu kajaka zależny jest od ilości transportowanych sztuk, a także wpływ na to ma odcinek od miejsca nadania do miejsca rozładunku. Średnia cena transportu kajaka mieści się w przedziale 0,30 – 0,50 złotych za kilometr. Przykładowo, za przewóz kajaka na odcinku Manheim (Niemcy) – Wałcz kosztował 260 złotych. A przetransportowanie kajaka Puck – Warszawa wydano 220 PLN.