(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

1 x KAJAK z Zakrzówek Szlachecki do Chełmno (86-200) (Nr 7174386)

Długość [m]:

2.89

Szerokość [m]:

0.70

Wysokość [m]:

0.32

Waga w kg (łączna):

26

Budżet zlecenia [zł]:

220

Dystans: 315.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Łódzkie, Zakrzówek Szlachecki

Od 11 sty 2021 do 15 sty 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Kujawsko-Pomorskie, Chełmno

Od 11 sty 2021 do 15 sty 2021


Transport kajaków

Przewóz kajaków

Kajaki najczęściej transportuje się na dachu samochodu, wystarczy wziąć bagażnik o odpowiedniej ładowności. Na bagażniku trzeba zamontować dodatkowe uchwyty. Żeby ustrzec się przed przemieszczaniem się kajaka w czasie jazdy, warto wyłożyć gąbczasty materiał na prętach bagażnika przykładowo podkładkę z gąbki. Kajaki mocuje się do góry dnem przy użyciu profesjonalnych, naprężonych taśm z osłoniętymi wiązaniami. W trakcie osobistego przewozu kajaka, pojazd należy odpowiednio oznaczyć. Kodeks drogowy nie zezwala na to, żeby ładunek wystawał na odległość większą niż 2 metry od tylnej płaszczyzny obrysu pojazdu lub grupy pojazdów. Bagaż nie powinien ponadto odstawać z przodu na odległość większą niż 0,5 metra od przedniej płaszczyzny obrysu i na większą niż 1,5 metra od siedzenia kierowcy. Przetransportowany kajak oznaczamy pomarańczową chorągiewką albo czerwonymi pasami w ilości dwóch sztuk. W przypadku, kiedy bagaż odstaje z tyłu do oznaczenia używa się białe i czerwone pasy. Inną metodą do przewozu kajaka jest możliwość skorzystania z przyczepy.

Transport kajaka potrzebuje szczególnej rozwagi, z tej przyczyny warto zlecić usługę transportową specjalistycznej firmie, która dopilnuje takie elementy jak: bezpieczne mocowanie, odpowiednie oznakowanie i dostarczenie bez szkody ładunek.

Koszt transportu kajaka

Koszt przewozu kajaka uzależniony jest od liczby przewożonych egzemplarzy, a także wpływ na to ma odcinek od miejsca nadania do miejsca wyładunku. Średnia cena przewozu kajaka mieści się w przedziale 0,30 – 0,50 złotych za kilometr. Na przykład, za przewóz kajaka na trasie Manheim (Niemcy) – Wałcz wydano 260 złotych. A przetransportowanie kajaka z Pucka do Warszawy zapłacono 220 złotych.