(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 yorkie (Nr 4696080)

1 yorkie

Waga w kg (łączna):

5.00

Dystans: 2062.00 km

Adres i termin nadania

Meksyk, Kalifornia Dolna, Mexicali

Od 28 lip 2019 do 30 sie 2019

Adres i termin dostawy

Meksyk, Jalisco, Guadalajara

Termin elastyczny


Transport zwierząt

Transport zwierząt

Jeżeli potrzebujemy zamówić przewóz zwierzaka, dla firm transportowych istotna będzie jego rasa, ciężar oraz szczegółowy opis zwierzęcia. Przewożone zwierzę musi być zdolne do transportu - nie powinno być w takim razie schorowane ani zranione. Kiedy planujemy przetransportować kota, psa lub zająca trzeba zadbać o szczepienie przeciw wściekliźnie i wstrzyknięcie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie na wściekliznę jest ważne po upłynięciu 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych sytuacjach, szczepienie zyskuje ważność tego samego dnia, gdy zostało wykonane. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, weterynarz może wczepić mikroczip.

Papiery niezbędne przy transporcie zwierząt

Psy, koty i fretki muszą mieć paszport wystawiony przez weterynarza. Spis lekarzy upoważnionych do wydawania dokumentów można odnaleźć na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania takiego dokumentu to 51 zł.

Oprócz paszportu potrzebne są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, opisujące kto jest właścicielem. Wymagane są również takie informacje jak data i trasa przejazdu i prognozowany czas transportu. Listę firm transportowych upoważnionych do transportu zwierząt można zobaczyć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

Zwierzęta można przewozić autem, kiedy mamy właściwy przenośnik. Do transportu zwierza można stosować różnego rodzaju klatek, szelek i mat ochronnych. W szukaniu transportera kluczowa powinna być jego wielkość, jak również komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas transportu.