(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 Zimmer (Nr 5602699)

1 Zimmer

Waga w kg (łączna):

50

Typ usługi:

Tylko transport

Typ:

mieszkanie/apartament

Liczba pomieszczeń:

1

Budżet zlecenia [€]:

400

Dystans: 2333.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Berlin, Berlin

18 lut 2020

Adres i termin dostawy

Grecja, Attyka, Ateny

5 mar 2020


Przeprowadzki

            Przeprowadzka jest pozornie skomplikowanym i czasochłonnym procesem, jednak kiedy odpowiednio ją obmyślimy, powinna przebiec bez większych trudności.

            W pierwszym etapie warto przeprowadzić selekcję posiadanych rzeczy. Gdy czegoś od dawna nie stosujemy lub gdy jest niesprawne, lepiej to podarować komuś, komu bardziej się przyda lub pozbyć się, niż przewozić z lokalizacji do lokalizacji. Do pakowania wszystkich mebli przydadzą się wytrzymałe pudła, które można kupić lub zapytać o nie w pobliskim supermarkecie, który przeważnie przeznaczyłby je na śmieci. Uzupełniająco oprócz kartonów, warto użyć worki na śmieci. Miejmy na uwadze, aby równo rozłożyć ciężar, np. rozdzielić segregatory na parę pudeł, aby z łatwością było je przetransportować. Podpisanie każdego pakunku pomoże przy otwieraniu mebli i urządzaniu się w nowym domu. Większe meble należy rozkręcić, żeby zapobiec zniszczeniom, co zoptymalizuje pracę firmie transportowej. Gdy mamy surowce izolujące, przykładowo jak folię strech, możemy poosłaniać bardziej delikatne rzeczy, a jak nie posiadamy folii, wówczas warto wykorzystać koce, prześcieradła i zakleić standardową taśmę klejącą. Tymczasem mniejsze meble zawińmy w papier czy ręczniki nim rozmieścimy w pudełku.

            Zamawiając przewóz należy powiedzieć firmie transportowej o takich detalach, jak kondygnacja załadunku i rozładunku, występowanie windy, bądź przeszkody w dojeździe pod budynek. Dodatkowo należy powiedzieć, jeżeli pojawiają się szczególne wymogi dotyczące konkretnych rzeczy.

            Najlepsze stawki przeprowadzek można uzyskać korzystając z giełdy transportowej, takiej jak portal Clicktrans.pl, gdzie mnóstwo specjalistycznych przewoźników oferuje swoje usługi w dziedzinie transportu, z dodatkową opcją załadunku czy też wyładunku i osłanianie waszego majątku.