(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

1 zwykły nie złożony rower kompletny . (Nr 7279471)

Waga w kg (łączna):

25

Dystans: 256.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Podlaskie, Pniewo

22 sty 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Warmińsko-Mazurskie, Kisielice

28 sty 2021


Transport rowerów

Przewóz rowerów dotyczy sytuacji, w których chcemy wyruszyć na przejażdżkę na odległych trasach, a nie mamy sposobności przetransportowania jednośladu. Opcję na transport rowerów potrzebują również sprzedawcy i nabywcy rowerów, a także osoby, które podarowują rower w prezencie.

Szykowanie roweru do transportu

W przypadku, kiedy przewozimy nowiutki jednoślad trzeba pozostawić go w oryginalnym pakunku. Gdy potrzebujemy to transportujemy też rower, który jest nienowy, jednak warto osadzić go w opakowaniu po rowerze (warto użyć oryginalnego pudła lub nabyć właściwy karton w markecie budowlanym bądź rowerowym). Przed umieszczeniem jednośladu w kartonie trzeba odkręcić oraz ściągnąć wszelkie ruchome części – pedały, lampy, kierownicę. Wcześniej opisane elementy roweru najlepiej ulokować w oddzielnych, małych kartonach lub zabezpieczyć kawałkami brystolu i przymocować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę trzeba owinąć folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać co najmniej 2 centymetry grubości). Wystające fragmenty takie jak śruby czy też przerzutki trzeba osłonić tekturowymi nakładkami. Puste powierzchnie w opakowaniu trzeba zabezpieczyć papierem czy też folią bąbelkową czy też folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki temu rower nie będzie przesuwać się w pudle. W następnej kolejności pudło zapieczętowujemy szeroką i solidną taśmą.

Gdy zdecydujemy się zamówić przewóz roweru u przewoźnika, nie musimy martwić się o doręczenie materiałów osłaniających rower.

Koszt przewozu jednośladu

Cena transportu roweru jest uzależniona od niewielkiej ilości uwarunkowań, takich jak: długości trasy, ilości rowerów, ich gabarytów, a również daty realizacji przewozu. Np., transport jednośladu z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to koszt średnio 90 PLN. Za przewóz roweru z Częstochowy do Holandii będzie nas kosztowało niecałe 120 zł. Transport roweru trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to cena 80 złotych.