10 (Nr 5238242)

10

Długość [m]:

3

Szerokość [m]:

2

Wysokość [m]:

2.5

Waga w kg (łączna):

200.00

Czy ładunek jest zapakowany?:

Tak

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 1280.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Hesja, Wiesbaden

Od 13 gru 2019 do 14 gru 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Lubelskie, Parczew

Termin elastyczny


Transport niepełną ciężarówką

Przewóz niepełnym samochodem ciężarowym tzw. „Less Than Truckload” to spożytkowanie kawałka płaszczyzny ładunkowej samochodu ciężarowego. Gdy posiadamy do przewiezienia drobny ładunek, który nie potrzebuje zagospodarowania pełnego samochodu ciężarowego lub który nie potrzebuje zajęcia dużej powierzchni, wtedy użycie takiego rodzaju kategorii jak: niepełna ciężarówka jest w sam raz. 


Do ciężarówek stosowanych w przewozie LTL zalicza się wozy, których waga przewyższa 3,5 tony oraz inne samochody spełniające kryteria ustawowe. Do transportu LTL wykorzystuje się ciężarowe pojemniki meblowe, samochody ciężarowe BDF, ciężarówki skrzyniowe i samochody ciężarowe - kontenery, samochody ciężarowe gatunek: firanka i furgon. Typ samochodu ciężarowego powinien być dopasowany do przewiezienia naszych paczek, które zadeklarowaliśmy w wybranej przez nas kategorii.

W wycenie transportu ładunku w ramach LTL, kluczowe są tego ładunku parametry – ciężar i gabaryty. Wypada również dodać informację o tym, czy rzeczy do zabrania są umieszczone na paletach i czy zostały spakowane. Jeżeli tak, powinno się opisać pakunek. Kluczowa bywa również informacja w sprawie usługi – czy obejmuje wyłącznie transport, czy również załadunek oraz wyładunek. Kluczowy może być także czas realizacji usługi.

Ładunki transportowane w zakresie LTL to często paczki z odzieżą, narzędzia, maszyny, a nawet elementy elektrowni wiatrowej.

W przypadku, jeżeli transport niepełnym samochodem ciężarowym nie wystarczy , żeby przetransportować nasz ładunek, można skorzystać z innej opcji – z transportu pełną ciężarówką FTL („Full Truck Load”), inaczej zwanego przewozem całonaczepowym.