10 (Nr 5840790)

10

Waga w kg (łączna):

100

Dystans: 1538.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunitat Valenciana, Walencja

16 cze 2020

Adres i termin dostawy

Włochy, Lombardia, Bormio

20 cze 2020


Transport rowerów

Transport dwóch kółek dotyczy sytuacji, w których myślimy o tym, aby wybrać się na przejażdżkę na dalekich trasach, a nie mamy możliwości przewiezienia jednośladu. Opcję na transport jednośladów potrzebują również sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a również ludzie, którzy ofiarowują rower jako upominek.

Przygotowanie jednośladu do transportu

W przypadku, jak przewozimy nowiutki jednoślad warto zachować go w oryginalnym pudle. Kiedy potrzebujemy to przewozimy również rower, który jest nienowy, jednak warto osadzić go w kartonie po rowerze (opłaca się skorzystać z oryginalnego opakowania albo zakupić odpowiedni karton w markecie remontowym albo rowerowym). Przed umieszczeniem jednośladu w kartonie warto odkręcić oraz ściągnąć jakiekolwiek ruszające się elementy – sztycę z siodełkiem, dzwonek, kierownicę. Wcześniej opisane elementy roweru najlepiej ułożyć w oddzielnych, małych kartonach albo osłonić fragmentami tektury i doczepić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę należy owinąć folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać przynajmniej 2 cm grubości). Wychodzące części na przykład jak śruby czy też przerzutki warto osłonić kartonowymi nakładkami. Puste płaszczyzny w opakowaniu trzeba osłonić papierem albo folią bąbelkową ewentualnie folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takiemu zabiegowi rower nie będzie przemieszczać się w kartonie. W następnej kolejności karton zaklejamy szeroką i mocną taśmą.

Kiedy postanowimy zamówić przewóz jednośladu w firmie przewozowej, nie musimy niepokoić się o zapewnienie tworzyw zabezpieczających przesyłkę.

Koszt przewozu jednośladu

Cena transportu roweru jest zależna od niewielkiej ilości czynników, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, liczby dwóch kółek, ich wymiarów, a także daty wykonania przewozu. Przykładowo transport roweru z Londynu (Anglia) do Krakowa (Polska) to cena ok. 90 złotych. Za transport roweru z Częstochowy do Holandii zapłacimy niecałe 120 zł. Transport roweru trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to koszt 80 złotych.