(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

10 fahrräder (Nr 5685058)

10 fahrräder

Waga w kg (łączna):

350

Dystans: 179.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Hennef (Sieg)

7 sie 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Nadrenia-Palatynat, Trewir

7 sie 2020


Transport rowerów

Przewóz rowerów odnosi się do sytuacji, w których pragniemy wybrać się na wyprawę na dalekich trasach, a nie mamy możliwości przewiezienia jednośladu. Potrzebę na transport jednośladów potrzebują również sprzedawcy i nabywcy rowerów, a także ludzie, którzy dają rower w prezencie.

Przygotowanie roweru do transportu

W sytuacji, gdy transportujemy nowiutki jednoślad warto pozostawić go w oryginalnym kartonie. Jeśli potrzebujemy to transportujemy również jednoślad, który jest nienowy, jednak przydałoby się umieścić go w kartonie po rowerze (opłaca się użyć oryginalnego opakowania albo zakupić pasujący karton w markecie budowlanym lub rowerowym). Przed ulokowaniem jednośladu w kartonie warto odkręcić i zdjąć wszelkie ruszające się części – pedały, dzwonek, czasomierz. Wcześniej opisane elementy roweru warto ułożyć w odrębnych, mniejszych pudełkach lub ewentualnie zabezpieczyć fragmentami tektury i przyczepić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę opłaca się poobwijać folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać minimalnie dwa centymetry grubości). Wychodzące fragmenty na przykład jak śruby czy też przerzutki należy zabezpieczyć kartonowymi nakładkami. Puste obszary w pudle warto zabezpieczyć papierem bądź folią bąbelkową albo folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki takiemu zabiegowi jednoślad nie będzie przemieszczać się w paczce. W następnej kolejności pudło zamykamy grubą i solidną taśmą.

Gdy postanowimy zlecić przewóz roweru w firmie transportowej, nie musimy martwić się o doręczenie tworzyw ochraniających paczkę.

Cena transportu jednośladu

Cena transportu roweru jest zależna od kilku uwarunkowań, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, liczby jednośladów, ich wielkości, a także daty realizacji przewozu. Przykładowo przewóz roweru z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to koszt ok. 90 PLN. Za transport jednośladu z Częstochowy do Holandii będzie nas kosztowało średnio 120 złotych. Transport jednośladu trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to koszt 80 zł.