(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

10 Fahrräder, davon 2 Pedelec (Nr 5664683)

10 Fahrräder, davon 2 Pedelec

Waga w kg (łączna):

170

Dystans: 189.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Monheim Am Rhein

Od 28 maj 2020 do 29 maj 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Nadrenia-Palatynat, Trewir

30 maj 2020


Transport rowerów

Transport rowerów odnosi się do sytuacji, w których chcemy wybrać się na przejażdżkę na dalekich trasach, a nie mamy szansy przetransportowania roweru. Opcję na transport rowerów zamawiają również sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a także ludzie, którzy podarowują rower w prezencie.

Szykowanie jednośladu do przewozu

W sytuacji, jak przewozimy nowy rower opłaca się zostawić go w oryginalnym pudle. Gdy chcemy to transportujemy też rower, który już był używany, jednak najlepiej umieścić go w pudle po rowerze (warto użyć oryginalnego pudła , ewentualnie kupić pasujący karton w sklepie budowlanym lub rowerowym). Przed ulokowaniem jednośladu w kartonie trzeba poodkręcać i zdjąć wszystkie ruchome części – sztycę z siodełkiem, lampy, kierownicę. Wyżej wymienione elementy jednośladu dobrze będzie osadzić w odrębnych, małych pudełkach lub osłonić wycinkami tektury i podpiąć je do ramy roweru. Ramę i kierownicę trzeba osłonić folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć przynajmniej dwa centymetry grubości). Wystające części takie jak śruby albo przerzutki należy osłonić kartonowymi nakładkami. Puste obszary w kartonie należy osłonić makulaturą albo folią bąbelkową lub folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki takiemu zabiegowi jednoślad nie jest w stanie przesuwać się w paczce. W następnej kolejności karton zaklejamy szeroką i solidną taśmą.

Gdy podejmiemy decyzję, aby zamówić przewóz roweru u przewoźnika, nie musimy martwić się o dostarczenie tworzyw chroniących rower.

Koszt transportu roweru

Cena transportu roweru jest zależna od paru czynników, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, ilości jednośladów, ich gabarytów, a również terminu realizacji przewozu. Np., transport roweru z Londynu (Anglia) do Krakowa (Polska) to koszt około 90 złotych. Za transport roweru z Częstochowy do Holandii to koszt niecałe 120 PLN. Przewóz roweru trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to cena 80 złotych.