(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

10 kajaków (Nr 5959543)

10 kajaków

Długość [m]:

4.8

Szerokość [m]:

0.8

Wysokość [m]:

0.5

Waga w kg (łączna):

400

Budżet zlecenia [zł]:

1000

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 293.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Małopolskie, Krzeszowice

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Słowacja, Kraj Trenczyński, Powiat Trenczyn

Termin elastyczny


Transport kajaków

Przewóz kajaków

Kajaki najczęściej przewozi się na dachu samochodu, wystarczy użyć bagażnik o odpowiedniej ładowności. Na bagażniku należy przymocować dodatkowe mocowania. Aby ustrzec się przed przemieszczaniem się kajaka podczas jazdy, można wyłożyć miękki materiał na belkach bagażnika np. podkładkę z gąbki. Kajaki umieszcza się do góry dnem przy użyciu profesjonalnych, naprężonych pasów z zabezpieczonymi klamrami. W przypadku osobistego przewozu kajaka, samochód powinno się należycie oznakować. Kodeks drogowy nie pozwala na to, żeby bagaż odstawał na długość większą niż 2 metry od tylnej płaszczyzny obrysu pojazdu lub zespołu pojazdów. Ładunek nie powinien także wychodzić z przodu na długość większą niż 0,5 metra od przedniej płaszczyzny obrysu i na większą niż 1,5 metra od siedzenia kierowcy. Przewożony kajak znakujemy pomarańczową chorągiewką lub czerwonymi pasami w ilości dwóch sztuk. Czasami, gdy bagaż wychodzi z tyłu do oznaczenia stosuje się czerwone i białe pasy. Innym sposobem transportu kajaka jest możliwość skorzystania z naczepy.

Transport kajaka potrzebuje szczególnej rozwagi, z tej przyczyny warto zlecić transport specjalistycznej firmie, która zadba o bezpieczne mocowanie, należyte oznaczenie i dowiezienie bez szkody ładunek.

Cena przewozu kajaka

Koszt transportu kajaka zależy od liczby transportowanych sztuk, a także wpływ na to ma odcinek od miejsca załadunku do miejsca rozładunku. Średnia cena przewozu kajaka znajduje się w przedziale 0,30 – 0,50 zł/km. Na przykład, za przewóz kajaka na trasie od Manheim w Niemczech do Wałcza zapłacono 260 PLN. A przewiezienie kajaka Puck – Warszawa zapłacono 220 zł.