(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

10 motos tipo BMW GS 1200 (Nr 5719178)

Marka i model:

10 motos BMM GS 1200

Waga w kg (łączna):

230

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

10

Dystans: 2923.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

1 lip 2020

Adres i termin dostawy

Turcja, Istambuł, Stambuł

31 lip 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zwykle drogie ładunki, które wydają się dość trudne do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Nieproste - jednakże jedynie pozornie. Odpowiednio umocowany pojazd na pewno przetrzyma przewóz bez żadnej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie pojazd przewożony. W przypadku przewozu na przyczepie, konieczne są 4 liny mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są wyłącznie dwie, ponieważ mają one szyny udaremniające przemieszczanie się pojazdu. Istotne jest, aby mocowania nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć w trakcie drogi, a poza tym trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w profesjonalnym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w zamkniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach pojazdu oraz pomiędzy transportowanymi rzeczami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed jazdą opróżnić bak motoru, który może po drodze wychlapać się na nierównościach. Istnieją również platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować jednoślad lub skuter i zarazem nie zajmują większość miejsca w samochodzie.

            Należy zazwyczaj wywiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz jednoślad będzie przetransportowany, a również, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo deski jest ryzykowne i grozi uszkodzeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm, które transportują podobnego typu maszyny regularnie. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy przewoźnik może przewieźć motocykl na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.