(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

10 obrazów (Nr 5241614)

Długość [m]:

1.9

Szerokość [m]:

2.5

Wysokość [m]:

0.03

Waga w kg (łączna):

25

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Dystans: 2253.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Małopolskie, Kraków

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Termin elastyczny


Dzieła sztuki

           Przewóz dzieł sztuki bywa zagadnieniem, któremu powinno się poświęcić dużo zainteresowania, gdyż są to prawie zawsze rzeczy o niemałej wartości, czy to materialnej, czy sentymentalnej.

            Żeby znaleźć ten typ transportu w portalu Clicktrans, kliknij w kategorię „Specjalnej ostrożności”. Masz wówczas przekonanie, że przesyłka zostanie objęta odpowiednią troską przez firmę transportową. Jeśli życzysz sobie, aby firma przewozowa opakowała malowidło czy posąg, dodaj taką notkę w rubryce „Instrukcje specjalnej ostrożności” czy „Dodatkowe informacje”, jest możliwość także uzgodnić to, wymieniając się z przewoźnikami wiadomościami pod zleceniem.

            Jeśli możesz sam spakować dzieło sztuki do transportu, pamiętaj o garści ważnych radach. Folia stretch będzie w sam raz do osłonięcia z zewnątrz przedmiotu przed zadrapaniami. Kiedy zawijasz nią pejzaż, folia stretch nie powinna przylegać do farby, warto więc przedtem zawinąć dzieło w inną, nieklejącą powłokę, przykładowo w pościel. Gdy chcesz przewieźć dzieło w pudełku lub skrzyni, koniecznie zapełnij puste przestrzenie między dziełem sztuki a przegrodami kartonu. Warto do tego wziąć specjalne styropiany albo sztuczne napełniacze, często sprawdzą się również, pogniecione kawałki makulatury, przykładowo magazynów. Zasadnicze jest, żeby pudło było przynajmniej odrobinę większe niż przewożone dzieło sztuki, żeby uniknąć obijania się wewnątrz skrzyni.

            Cena transportu obrazu może być wyjątkowo mała. Przeprowadzony w giełdzie transportowej Clicktrans przewóz dużego płótna na odcinku z Krakowa do Warszawy odbył się za niecałe 100 złotych.