(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

10 okien w tym jedne duże drzwi balkonowe, 2,14 x 2, 30 , plus 16 rolet okiennych (Nr 3299970)

10 okien w tym jedne duże drzwi balkonowe, 2,14 x 2, 30 , plus 16 rolet okiennych

Marka i model:

Oknoplast

Waga w kg (łączna):

1000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

10

Dystans: 904.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Śląskie, Tarnowskie Góry

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Heilbronn

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie transportu auta pojawia się nierzadko, jeżeli zakupujemy nowy wóz czy też ściągamy go od ostatniego właściciela, np. z Czech. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie aut. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Sposoby transportu wozu

Do transportu auta pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne przymocowanie pojazdu – koła samochodu należy przypiąć 4 pasami trzymającymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Wypada nie zapominać także, że faktyczna waga naczepy nie powinna przekraczać właściwej masy wozu ciągnącego.

Procedury

Aby samodzielnie transportować wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy przewóz u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.