(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-05-27 09:06

10 samochodoow osobowych z irlandii do Polski (Nr 2754592)

10 samochodoow osobowych z irlandii do Polski

Marka i model:

Bmw 5

Waga w kg (łączna):

1000.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 2117.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie transportu samochodu pojawia się najczęściej, gdy kupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, np. z Francji. Decydujący koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść pojazd?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie wozu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie samochodów. Przed wyborem firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Sposoby przewożenia pojazdu

    Do przewiezienia wozu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne przymocowanie pojazdu – koła auta należy przypiąć 4 pasami mocującymi tak, aby samochód nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Powinno się nie zapominać także, iż rzeczywista masa naczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy wozu holowanego.

Procedury

    Aby niezależnie transportować wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy transport w firmie transportowej na terenie UE, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki upełnomocnia firmę do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Dublin, Irlandia

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Gostynin, 09-500, Polska

Termin elastyczny