(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

100 canarios (Nr 5573411)

100 canarios

Waga w kg (łączna):

40

Budżet zlecenia [€]:

400

Dystans: 6413.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Madryt, Madryt

10 sty 2020

Adres i termin dostawy

Kuwejt, Al Asimah, Kuwejt

19 sty 2020


Transport zwierząt

Transport zwierząt

Gdy chcemy zlecić transport zwierzęcia, dla firm transportowych istotna będzie jego rasa, ciężar i dokładny opis zwierzaka. Przewożone zwierzę powinno być zdolne do transportu - nie może być w takim przypadku schorowane ani ranne. Jeśli planujemy przetransportować kota, psa lub zająca należy zadbać o szczepienie na wściekliznę oraz wstrzyknięcie mikroczipu identyfikacyjnego.

Szczepienie przeciw wściekliźnie jest uważane za aktualne po upływie trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych sytuacjach, szczepienie staje się aktualne tego samego dnia, w którym zostało wykonane. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, weterynarz może wczepić mikroczip.

Dokumenty konieczne przy przewozie zwierząt

Koty, psy i fretki muszą mieć dokument tożsamości wydany przez weterynarza. Spis lekarzy uprawnionych do wystawiania dokumentów można wyszukać w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie takiego dokumentu to 51 złotych.

Oprócz paszportu potrzebne są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, informujące kto jest właścicielem. Wymagane są również takie dane jak data i trasa przejazdu i przewidywany czas transportu. Listę przewoźników uprawnionych do przewozu zwierząt jest możliwe znaleźć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzęta można przewozić samochodem, gdy posiadamy odpowiedni transporter. Do transportu zwierząt można używać różnego rodzaju klatek, torb i mat ochronnych. Przy wyborze przenośnika dla zwierząt kluczowa powinna być jego wielkość, jak również wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas podróży.