(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

12 (Nr 5832474)

12

Waga w kg (łączna):

100

Dystans: 380.00 km

Adres i termin nadania

Holandia, Noord-Holland, Amsterdam

23 cze 2020

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Essex, Epping

25 cze 2020


Transport rowerów

Przewóz dwóch kółek dotyczy sytuacji, w jakich chcemy wyruszyć na przejażdżkę na odległych trasach, a nie mamy możliwości przewiezienia roweru. Potrzebę na transport jednośladów zlecają również sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a także ludzie, którzy ofiarowują jednoślad jako upominek.

Organizowanie jednośladu do transportu

W sytuacji, kiedy przewozimy nowy jednoślad należy pozostawić go w oryginalnym kartonie. Gdy chcemy to przewozimy również rower, który jest nienowy, jednak dobrze będzie osadzić go w pudle po rowerze (należy wykorzystać elementy oryginalnego opakowania albo kupić stosowny karton w markecie remontowym bądź rowerowym). Przed ulokowaniem jednośladu w opakowaniu , należy odkręcić oraz zdjąć jakiekolwiek ruszające się elementy – sztycę z siodełkiem, lampy, czasomierz. Wcześniej opisane elementy roweru dobrze będzie osadzić w oddzielnych, mniejszych kartonach lub ewentualnie osłonić fragmentami tektury i przypiąć je do ramy roweru. Ramę i kierownicę należy okręcić folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć minimalnie dwa centymetry grubości). Wystające części , przykładowo jak śruby ewentualnie przerzutki opłaca się osłonić kartonowymi nakładkami. Puste powierzchnie w pudle opłaca się zabezpieczyć gazetami lub folią bąbelkową bądź folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takim zabezpieczeniom rower nie jest w stanie przesuwać się w paczce. W następnej kolejności pudło zaklejamy szeroką i solidną taśmą.

Kiedy zdecydujemy się zamówić przewóz jednośladu w firmie przewozowej, nie musimy martwić się o doręczenie surowców osłaniających rower.

Cena transportu roweru

Cena transportu roweru jest zależna od kilku czynników, takich jak: długości trasy, ilości rowerów, ich wymiarów, a także terminu realizacji przewozu. Np., przewóz jednośladu z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to koszt niecałe 90 złotych. Za przewóz jednośladu z Holandii do Częstochowy będzie nas kosztowało ok. 120 zł. Transport roweru trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to cena 80 PLN.