12 (Nr 6412089)

Długość [m]:

5

Szerokość [m]:

2.3

Wysokość [m]:

2

Waga w kg (łączna):

4000

Typ usługi:

Tylko transport

Czy ładunek jest na paletach?:

Nie

Czy ładunek jest zapakowany?:

Nie

Opakowanie ładunku:

Dźwigary

Budżet zlecenia [zł]:

1000

Dystans: 444.00 km

Adres i termin nadania

Austria, Dolna Austria, St. Pölten

Od 20 sie 2020 do 21 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Opolskie, Kędzierzyn-Koźle

Termin elastyczny


Transport niepełną ciężarówką

Przewóz niepełnym samochodem ciężarowym tzw. „Less Than Truckload” to spożytkowanie części powierzchni ładunkowej samochodu ciężarowego. Jeśli mamy do przetransportowania drobny ładunek, który nie wymaga zajęcia pełnej ciężarówki lub który nie potrzebuje zagospodarowania dużej przestrzeni, wówczas wzięcie takiego typu kategorii jak: niepełna ciężarówka jest pasujące. 


Do ciężarówek stosowanych w przewozie LTL kwalifikuje się pojazdy, których ciężar przekracza 3,5 tony i inne samochody spełniające wymogi ustanowione przez nasz kraj. Do transportu LTL wykorzystuje się duże kontenery meblowe, samochody ciężarowe BDF, ciężarówki skrzyniowe i samochody ciężarowe - kontenery, ciężarówki gatunek: firanka i furgon. Typ samochodu ciężarowego powinien być dopasowany do przewiezienia naszych rzeczy, które zadeklarowaliśmy w wybranej przez nas kategorii.

W wyliczeniach ceny transportu ładunku w ramach LTL, ważne są jego parametry – ciężar i rozmiar. Trzeba także dodać informację o tym, czy rzeczy do zabrania są umieszczone na paletach i czy zostały spakowane. Jeżeli tak, powinno się opisać ładunek. Kluczowa jest również informacja w tematyce usługi – czy zalicza się do niej tylko transport, czy na przykład załadunek oraz rozładunek. Ważnym elementem jest również termin wykonania usługi.

Ładunki przewożone w zakresie LTL to z reguły palety, paczki, maszyny, a czasem zdarzają się części elektrowni wiatrowej.

W przypadku, jeżeli przewóz niepełną ciężarówką nie wystarczy , żeby przewieźć nasz ładunek, można skorzystać z alternatywy – z transportu pełną ciężarówką FTL („Full Truck Load”), inaczej nazywanego transportem całonaczepowym.