(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

12 (Nr 6554624)

Długość [m]:

6.5

Szerokość [m]:

2.10

Wysokość [m]:

2.5

Waga w kg (łączna):

12000

Dystans: 172.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Oftersheim

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Niemcy, Nadrenia-Palatynat, Westerburg

Termin elastyczny


Transport pełną ciężarówką

            Transport towaru zamawiany na pełną ciężarówkę przyciąga przede wszystkim zakłady pracy. Jednak zdarza się, że z przewozu - pełna ciężarówka korzystają osoby prywatne, które aktualnie zmieniają miejsce zamieszkania. Należy przed zleceniem takiego przewozu pouzgadniać parę decydujących zagadnień.

            Pierwsza sprawa, to ustalamy formę załadunku jak i wyładunku towaru. Jeśli jest on osadzony na paletach, wówczas nasuwa się pytanie czy jesteśmy w posiadaniu sprzętu takiego jak wózki widłowe, które mogą dźwignąć jego ciężar zarówno w lokalizacji załadunku oraz w lokalizacji rozładunku. W wypadku niedużych paczek czy też towarów sypkich, warto zdefiniować, czy potrzebna jest górna osłona i czy do przewozu starczy nieosłonięta przyczepa. Jeżeli pragniemy przetransportować płody rolne, towary spożywcze, to może okazać się niezastąpione zastosowanie pojazdu-chłodni. Nie wolno zapomnieć, że przewóz towarów łatwopalnych i niebezpiecznych nakazuje posiadanie adekwatnych zaświadczeń, jak także w transporcie po za granice kraju, przy przekroczeniu określonego ciężaru towaru, w niektórych państwach powinno się liczyć z dodatkowymi kosztami.

            Po ustaleniu swoich kryteriów, najczęściej można natrafić firmę transportową na giełdzie przewozowej, takiej jak serwis Clicktrans. Albowiem ogłoszenia na niej umieszczone, trafiają do tysięcy różnych przewoźników, którzy posiadają potrzebną gamę samochodów dopasowanych do transportu różnorakich produktów, a olbrzymia konkurencja pozwala otrzymanie niskich stawek.