(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-02-22 02:55

12 CARS (Nr 2403252)

12 CARS

Marka i model:

12 CARS

Waga w kg (łączna):

20000.00

Dystans: 3389.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie przewozu samochodu pojawia się najczęściej, gdy kupujemy nowy wóz lub ściągamy go od ostatniego właściciela, na przykład z UK. Decydujący koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować auto?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Metody transportu auta

    Do przewiezienia pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne zamocowanie ładunku – koła samochodu należy przypiąć czteroma taśmami mocującymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Powinno się pamiętać również, że właściwa waga naczepy nie może przerastać faktycznej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

    Aby niezależnie przewozić pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki upełnomocnia firmę transportową do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Cathair na Gaillimhe, H91 YD86, Irlandia

20 mar 2018

Adres i termin dostawy

Kiszyniów, Mołdawia

Od 26 mar 2018 do 2 kwi 2018