12 Fahrräder / E-bikes (Nr 5732594)

12 Fahrräder / E-bikes

Waga w kg (łączna):

300

Dystans: 744.00 km

Adres i termin nadania

Słowenia, Administrative Unit Maribor, Maribor

12 cze 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Balingen

Termin elastyczny


Transport rowerów

Transport rowerów dotyczy sytuacji, w jakich pragniemy wybrać się na wyprawę na dalekich trasach, a nie mamy możliwości przetransportowania roweru. Opcję na przewóz jednośladów potrzebują również sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a również ludzie, którzy dają jednoślad w prezencie.

Przygotowanie jednośladu do transportu

W przypadku, jak transportujemy nowiusieńki rower opłaca się pozostawić go w oryginalnym kartonie. Jeśli chcemy to transportujemy również jednoślad, który już był używany, jednak dobrze będzie ulokować go w kartonie po rowerze (warto posłużyć się elementami oryginalnego kartonu czy też zakupić pasujący karton w markecie budowlanym czy też rowerowym). Przed ulokowaniem jednośladu w opakowaniu opłaca się odkręcić oraz usunąć jakiekolwiek ruszające się elementy – sztycę z siodełkiem, lampy, czasomierz. Powyższe elementy jednośladu warto umieścić w osobnych, mniejszych kartonach albo osłonić wycinkami tektury i zamocować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę trzeba pookręcać folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć co najmniej dwa centymetry grubości). Wychodzące części na przykład jak śruby ewentualnie przerzutki należy zabezpieczyć brystolowymi nakładkami. Puste przestrzenie w pudle opłaca się osłonić makulaturą ewentualnie folią bąbelkową albo folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki temu rower nie będzie przesuwać się w pudle. W następnej kolejności karton zaklejamy grubą i mocną taśmą.

Gdy zdecydujemy się zlecić transport roweru u przewoźnika, nie musimy kłopotać się o doręczenie materiałów zabezpieczających rower.

Koszt transportu jednośladu

Cena przewozu roweru jest zależna od kilku czynników, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, liczby dwóch kółek, ich wielkości, a również terminu wykonania przewozu. Np., przewóz roweru z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to koszt niecałe 90 złotych. Za transport roweru z Częstochowy do Holandii to koszt około 120 złotych. Przewóz roweru trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to koszt 80 zł.