(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

12 obrazów w formacie 120x90 każdy (Nr 3195778)

12 obrazów w formacie 120x90 każdy

Długość [m]:

100

Szerokość [m]:

60

Wysokość [m]:

130

Waga w kg (łączna):

25

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Instrukcje szczególnej ostrożności:

Nie należy nic kłaść na wierzch prac. Można je przewozić na płasko lub postawić w samochodzie na jednym z boków.

Opakowanie ładunku:

Paczki z obrazami ofoliowane w kartonach. Wymiary podane powyżej dotyczą wszystkich paczek razem. Jeśli wygodniej będzie w jednej paczce, mogę tak zapakować.

Budżet zlecenia [zł]:

400

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 438.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Dolnośląskie, Głogów

7 wrz 2018

Adres i termin dostawy

Polska, Pomorskie, Gdańsk

10 wrz 2018


Dzieła sztuki

    Przewóz dzieł sztuki bywa tematem, któremu wypada przeznaczyć sporo zainteresowania, ze względu na fakt, że są to najczęściej przedmioty o dużej wartości, czy to majątkowej, czy sentymentalnej.

    Gdy chcemy zlecić ten typ transportu w aukcji transportowej Clicktrans, kliknij w kategorię „Specjalnej ostrożności”. Nabywasz wtedy przeświadczenie, iż paczka zostanie zauważona przez przewoźnika. Jeżeli chcesz, aby firma transportowa zabezpieczyła malowidło czy rzeźbę, umieść taką wiadomość w rubryce „Instrukcje specjalnej ostrożności” czy „Dodatkowe informacje”, jest możliwość także ustalić to, wymieniając się z przewoźnikami wiadomościami pod ogłoszeniem.

    Gdy chcesz sam zabezpieczyć obraz do przewozu, nie zapomnij o garści kluczowych wskazówkach. Folia stretch będzie doskonała do ochronienia z zewnątrz dzieła przed zarysowaniami. Jeżeli zawijasz nią pejzaż, folia bąbelkowa nie powinna przylegać do farby, warto więc przedtem zabezpieczyć malunek w inną, nieklejącą tkaninę, przykładowo w pościel. Jeśli starasz się przewieźć rzecz w pudełku czy kartonie, koniecznie zapełnij puste przestrzenie między obrazem a ściankami pudła. Warto do tego użyć profesjonalne bloki styropianowe lub syntetyczne wypełniacze, często sprawdzą się także, pomięte fragmenty papieru, np. magazynów. Znaczące jest, aby pudło było przynajmniej niedużo większe niż przewożone dzieło sztuki, żeby uniknąć przesuwania się wewnątrz pakunku.

    Cena transportu obrazu może być zdumiewająco mała. Przeprowadzony w giełdzie transportowej Clicktrans transport dużego płótna na odcinku z Krakowa do Warszawy odbył się za równe 100 PLN.