(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

12 okien (Nr 5464618)

12 okien

Długość [m]:

3.70

Szerokość [m]:

0.50

Wysokość [m]:

2.50

Waga w kg (łączna):

800

Typ usługi:

Tylko transport

Czy ładunek jest na paletach?:

Nie

Czy ładunek jest zapakowany?:

Nie

Dystans: 1512.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Pomorskie, Bytów

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Anglia, Londyn

Termin elastyczny


Transport niepełną ciężarówką

Transport niepełną ciężarówką tzw. „Less Than Truckload” to użycie fragmentu płaszczyzny ładunkowej samochodu ciężarowego. Jeśli dysponujemy do przetransportowania mniejszy ładunek, który nie potrzebuje zagospodarowania pełnej ciężarówki lub który nie potrzebuje skorzystania z całej powierzchni, wtedy użycie takiej kategorii jak: niepełny samochód ciężarowy jest w sam raz. 


Do samochodów ciężarowych stosowanych w transporcie LTL zalicza się auta, których ciężar przekracza 3,5 tony i inne maszyny spełniające warunki ustawowe. Do transportu LTL wykorzystuje się wielkie kontenery meblowe, ciężarówki BDF, samochody ciężarowe skrzyniowe i samochody ciężarowe - kontenery, ciężarówki klasa: firanka oraz furgon. Gatunek samochodu ciężarowego powinien być dostosowany do przetransportowania naszych paczek, które zadeklarowaliśmy w wytypowanej przez nas kategorii.

W kalkulacjach kosztów transportu ładunku w obrębie LTL, kluczowe są jego parametry – ciężar i rozmiar. Warto także dodać informację o tym, czy przedmioty znajdują się na paletach i czy zostały spakowane. Jeżeli tak, wypada opisać opakowanie. Kluczowa jest również informacja na temat usługi – czy wlicza się w nią wyłącznie transport, czy także załadunek oraz wyładunek. Ważnym elementem może być także termin wykonania transportu.

Ładunki transportowane w tematyce LTL to często paczki z odzieżą, paczki, maszyny, a nawet fragmenty elektrowni wiatrowej.

W przypadku, kiedy przewóz niepełnym samochodem ciężarowym nie wystarczy , żeby przetransportować nasz ładunek, warto skorzystać z alternatywy – z transportu pełną ciężarówką FTL („Full Truck Load”), innymi słowy zwanego przewozem całonaczepowym.