12 samochodow z Europy do Madrytu (Nr 6144696)

Marka i model:

Volkswagen Golf i inne

Waga w kg (łączna):

19000

Budżet zlecenia [zł]:

100

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

12

Dystans: 1773.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Dormagen

Od 27 maj 2020 do 12 cze 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

Od 27 maj 2020 do 26 cze 2020


Transport samochodu

Zlecenie transportu pojazdu uwidacznia się niekiedy, gdy nabywamy nowy pojazd czy też ściągamy go od poprzedniego właściciela, na przykład z Wielkiej Brytanii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Metody transportu pojazdu

Do przewiezienia auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie pojazdu – koła pojazdu powinny być przypięte 4 linami mocującymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Należy pamiętać także, że faktyczna waga naczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy wozu holowanego.

Formalności

Aby niezależnie przewozić pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy transport u przewoźnika na terenie UE, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki upełnomocnia przewoźnika do odbioru auta.