(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

125 motorroller Aprilla (Nr 4877350)

125 motorroller Aprilla

Marka i model:

125 Motorroller Aprilla

Waga w kg (łączna):

150

Liczba sztuk:

1

Dystans: 4220.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Berlin, Berlin

Od 1 lis 2019 do 4 lis 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Wyspy Kanaryjskie, Tejeda

Od 4 lis 2019 do 5 lis 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zwykle cenne ładunki, które wyglądają na na ogół nieproste do unieruchomienia podczas przewozu. Nieproste - jednak tylko złudnie. Odpowiednio przymocowany pojazd na pewno przetrwa przewóz bez ani jednej skazy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie motocykl przewożony. Podczas transportu na naczepie, obowiązkowe będą 4 taśmy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów wystarczą tylko dwie, ze względu na fakt, że posiadają one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się pojazdu. Istotne jest, aby mocowania nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odczepić w trakcie jazdy, a również trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w fachowym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o elastycznych „obijakach” na ścianach auta i między przewożonymi przedmiotami.

Aby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, lepiej przed wyjazdem opróżnić bak motocykla, który może w trakcie drogi rozlać się na nierównościach. Istnieją również platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motor lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają całego miejsca w pojeździe.

            Należy zawsze dopytać o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz motor będzie przetransportowany, a również, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo belki jest niebezpieczne i zagraża popsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Wystawiając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można dostać wiele interesujących ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują podobnego typu maszyny codziennie. Ceny za transport na szlakach w Europie kosztują do 0,6 zł za km. Można często trafić okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma transportowa może przetransportować motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.