(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

13 kajaków plastikowych Włochy-Polska (Nr 5924376)

Długość [m]:

270

Szerokość [m]:

65

Wysokość [m]:

35

Waga w kg (łączna):

290

Budżet zlecenia [zł]:

1585

Dystans: 1509.00 km

Adres i termin nadania

Włochy, Liguria, Casarza Ligure

Od 30 mar 2020 do 10 kwi 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Zabrzeż

Od 31 mar 2020 do 12 kwi 2020


Transport kajaków

Transport kajaków

Kajaki zazwyczaj transportuje się na dachu auta, wystarczy wziąć bagażnik o wystarczająco dużej ładowności. Na bagażniku należy przymocować specjalne mocowania. Aby uniknąć przemieszczenia się kajaka w trakcie jazdy, można wyłożyć elastyczny materiał na mocowaniach bagażnika przykładowo podkładkę z gąbki. Kajaki kładzie się do góry dnem przy użyciu profesjonalnych, naciągniętych pasów z osłoniętymi klamrami. W przypadku osobistego przewozu kajaka, auto trzeba odpowiednio opatrzeć znakami. Regulamin drogowy nie zezwala na to, żeby bagaż wychodził na odległość większą niż 2 metry od tylnej płaszczyzny obrysu auta lub zespołu pojazdów. Bagaż nie powinien ponadto odstawać od frontu na odległość większą niż 0,5 metra od przedniej płaszczyzny obrysu i na większą niż 1,5 metra od miejsca kierowcy. Przewożony kajak oznaczamy chorągiewką w kolorze pomarańczowym lub dwoma czerwonymi pasami. Czasami, kiedy ładunek odstaje z tyłu do oznakowania stosuje się czerwone i białe pasy. Inną metodą transportu kajaka jest skorzystanie z przyczepy.

Transport kajaka potrzebuje specjalnej ostrożności, dlatego opłaca się zlecić transport specjalistycznej firmie, która dopilnuje takie elementy jak: bezpieczne mocowanie, należyte oznaczenie i dostarczenie bez szkody ładunek.

Koszt przewozu kajaka

Koszt przewozu kajaka uzależniony jest od ilości przewożonych egzemplarzy, jak również wpływ na to ma odcinek od miejsca nadania do miejsca rozładunku. Średnia cena transportu kajaka mieści się w przedziale 0,30 – 0,50 złotych za kilometr. Przykładowo, za przewóz kajaka na trasie Manheim (Niemcy) – Wałcz zapłacono 260 zł. A przetransportowanie kajaka z Pucka do Warszawy kosztowało 220 zł.