(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

13 Okien PCV Podkarpacie, Bawaria Niemcy (Nr 8124217)

Długość x Szerokość x Wysokość
Waga
Sztuk
13 Okien PCV Podkarpacie, Bawaria Niemcy
245 x 50 x 145 cm
50 kg
1
Czy wymiary są dokładne?
Nie
Czy przesyłka jest opakowana?
Nie
Łączna waga:
50 kg
Dystans
1010 km
Pomoc w załadunku i rozładunku:
Wymagana
Zleceniodawca:
Firma (faktura wymagana)

Adres i termin nadania

Polska, Świętokrzyskie, Staszów

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Niemcy, Bawaria, Monachium

Termin elastyczny


Transport szkła, elementów kruchych i łamliwych

Przy przewożeniu przedmiotów łatwo tłukących się, kruchych oraz łamliwych przydałoby się zawczasu rozpatrzeć możliwość zabezpieczenia pakunku – w takiej sytuacji nie wystarczy zwykły karton. Pustą przestrzeń paczki trzeba zapełnić miękkimi częściami ochronnymi. Delikatną rzecz najlepiej zawinąć w folię bąbelkową – w głównej mierze uwagę należy poświęcić rzeczom łamliwym i pamiętać, żeby wypełnić niezajęte miejsca w pudle, aby się one nie przemieszczały. Folię oklejamy taśmą klejącą, najczęściej taśmą budowlaną. Nie licząc zabezpieczenia rzeczy folią, zasadnicze będzie także otoczenie elementu gazetą lub wsadzenie go do kartonowego pudła.

Gdy przewozimy duże tłukące się przedmioty takie jak: szklane półki, to trzeba zabezpieczyć je zarówno przed stłuczeniem jak i przed porysowaniem. Szklany przedmiot zawijamy dokładnie folią stretch, zaklejamy taśmą pakową, umieszczamy w kartonie i drukowanymi literami podpisujemy „Uwaga szkło!” lub umieszczamy naklejkę informującą z tym samym napisem.

Drobne szklane przedmioty na przykład kieliszki, butelki dobrą praktyką jest osłonić starymi kartkami z magazynów lub ręcznikami. Kolejnym krokiem jaki robimy to umieszczamy je w kartonie w ten sposób, aby nie stukały o siebie. W podobny sposób pakujemy porcelanę. W przypadku większych łatwo tłukących się rzeczy, przykładowo żyrandole lub telewizory, warto użyć dla dodatkowego ochronienia gąbczaste materiały, jak np. swetry lub szmatki.

Koszt transportu przedmiotów łatwo tłukących się zależy od ciężaru, wielkości, odcinka do pokonania oraz terminu przewiezienia paczki. Ważne znaczenie może mieć również fakt, gdy żądamy zastosowania profesjonalnych tworzyw zabezpieczających (jeśli zależy nam na tym, żeby to firma transportowa ochroniła naszą tłukącą się rzecz). Np., na giełdzie transportowej transport przeszklonych drzwi z Dąbrowy Chełmińskiej do Poznania to koszt zaledwie 140 zł. Za transport lustra na trasie Warta – Gliwice to koszt 250 złotych.