(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

14 bicycles (Nr 5762730)

14 bicycles

Waga w kg (łączna):

140

Dystans: 539.00 km

Adres i termin nadania

Holandia, Noord-Holland, Amsterdam

21 cze 2020

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Wielki Londyn, Londyn

25 cze 2020


Transport rowerów

Przewóz dwóch kółek odnosi się do sytuacji, w których myślimy o tym, aby wyruszyć na wypad na dalekich trasach, a nie mamy sposobu przetransportowania jednośladu. Opcję na transport jednośladów zamawiają także sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a także osoby, które podarowują rower w prezencie.

Przygotowanie jednośladu do przewozu

W sytuacji, kiedy przewozimy nowy jednoślad należy pozostawić go w oryginalnym kartonie. Kiedy potrzebujemy to transportujemy też jednoślad, który już był używany, jednak warto ulokować go w pudle po rowerze (należy wykorzystać elementy oryginalnego pudła lub nabyć właściwy karton w sklepie budowlanym ewentualnie rowerowym). Przed umieszczeniem roweru w opakowaniu opłaca się odkręcić i zdjąć jakiekolwiek ruszające się elementy – sztycę z siodełkiem, lampy, czasomierz. Wcześniej opisane części roweru dobrze będzie ulokować w oddzielnych, mniejszych pudełkach lub ewentualnie osłonić kawałkami tektury i przymontować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę trzeba okręcić folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać przynajmniej dwa cm grubości). Wychodzące elementy na przykład jak śruby bądź przerzutki warto zabezpieczyć kartonowymi ochraniaczami. Puste powierzchnie w kartonie należy osłonić gazetami ewentualnie folią bąbelkową ewentualnie folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki temu jednoślad nie będzie przesuwać się w pudle. W następnej kolejności pudło zamykamy grubą i mocną taśmą.

Jeśli podejmiemy decyzję, aby zlecić przewóz jednośladu w firmie transportowej, nie musimy martwić się o dostarczenie materiałów chroniących jednoślad.

Koszt transportu roweru

Cena transportu roweru jest uzależniona od niewielkiej ilości czynników, takich jak: długości trasy, ilości dwóch kółek, ich wielkości, a również daty wykonania transportu. Przykładowo przewóz roweru z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to cena niecałe 90 złotych. Za przewóz roweru z Holandii do Częstochowy to koszt około 120 złotych. Transport jednośladu trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to koszt 80 złotych.