(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

1400kg, towar przestrzenny (Nr 7405444)

Długość [m]:

2.3

Szerokość [m]:

0.6

Wysokość [m]:

1

Waga w kg (łączna):

1400

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Czy ładunek jest na paletach?:

Nie

Czy ładunek jest zapakowany?:

Tak

Opakowanie ładunku:

35 szt. rulonów o średnicy 60cm i długości 230cm waga rulonu 40kg

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 283.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Łódzkie, Rąbień

9 lut 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Śląskie, Skoczów

10 lut 2021


Transport pełną ciężarówką

            Przewóz towaru zlecany na pełną ciężarówkę przyciąga głównie zakłady pracy. Jednak zdarza się, że z transportu - pełna ciężarówka korzystają osoby prywatne, które aktualnie wyprowadzają się. Wypada przed zamówieniem takiego przewozu uściślić parę priorytetowych spraw.

            Pierwsza sprawa, to ustalamy sposób załadunku jak i wyładunku przewożonych rzeczy. Kiedy jest on umiejscowiony na paletach, to nasuwa się pytanie czy dysponujemy sprzętem takim jak wózki widłowe, które mogą podnieść jego wagę zarówno w miejscu załadunku jak i w miejscu rozładunku. W wypadku niedużych paczek czy też produktów sypkich, trzeba by sprecyzować, czy potrzebna jest górna osłona oraz czy do transportu starczy nieosłonięta przyczepa. Gdy chcemy przewieźć owoce i warzywa, towary spożywcze, wówczas może okazać się niezastąpione skorzystanie z samochodu-chłodni. Miejmy również na uwadze, że transport towarów łatwopalnych i szkodliwych nakazuje posiadanie odpowiednich certyfikatów, oprócz tego w przewozie międzynarodowym, przy przekroczeniu wyznaczonego ciężaru towaru, w pewnych krajach powinno się liczyć z dodatkowymi należnościami finansowymi.

            Po doprecyzowaniu swoich wymogów, najczęściej można znaleźć przewoźnika na giełdzie przewozowej, takiej jak portal Clicktrans. Albowiem oferty na niej wystawione, docierają do bardzo dużej ilości różnych przewoźników, którzy posiadają potrzebną gamę samochodów dostosowanych do transportu różnorodnych ładunków, a olbrzymia konkurencja pozwala pozyskanie korzystnych stawek.