(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

15 paczek do Szwajcarii (Nr 5784098)

Waga w kg (łączna):

120

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Typ:

mieszkanie/apartament

Liczba pomieszczeń:

1

Dystans: 1390.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Warszawa

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Szwajcaria, Lucerna, Lucerna

Termin elastyczny


Przeprowadzki

            Przeprowadzka jest pozornie skomplikowanym oraz pracochłonnym procesem, mimo to, kiedy właściwie ją zaplanujemy, powinna przejść bez większych komplikacji.

            Na początek należy przeprowadzić selekcję posiadanych rzeczy. Jak czegoś od wielu lat nie stosujemy lub gdy jest uszkodzone, lepiej to zanieść komuś, komu bardziej się przyda lub wyrzucić, niż transportować z miejsca na miejsce. Do pakowania różnych mebli przydadzą się wytrzymałe kartony, które należy zakupić lub podpytać o nie w pobliskim markecie, który często wyrzuciłby je na śmieci. Uzupełniająco oprócz pudeł, warto zastosować worki na śmieci. Pamiętajmy, aby równo rozłożyć ciężar, przykładowo rozdzielić książki na parę kartonów, aby nietrudno było je dźwigać. Podpisanie każdego pakunku ułatwi przy rozpakowywaniu rzeczy i meblowaniu się w nowym miejscu. Wielkogabarytowe meble należy rozmontować, żeby przeciwdziałać zniszczeniom, co zoptymalizuje pracę przewoźnikowi. Kiedy mamy surowce chroniące, np. jak folię bąbelkową, możemy owinąć bardziej delikatne przedmioty, a gdy nie mamy folii, wówczas warto zastosować pledy, prześcieradła i obkleić zwyczajną taśmę klejącą. Natomiast mniejsze meble zawińmy w ubrania lub ręczniki nim umieścimy w pudle.

            Zlecając transport należy poinformować firmę przeprowadzkową o takich detalach, jak piętro załadunku i rozładunku, występowanie windy, lub trudności w dojeździe pod budynek. Dodatkowo należy powiedzieć, jeżeli pojawiają się wyjątkowe zasady dotyczące jakiś rzeczy.

            Najciekawsze stawki przeprowadzek można otrzymać korzystając z giełdy przewozowej, takiej jak serwis Clicktrans.pl, w której wiele profesjonalnych firm transportowych oferuje swoje usługi w obszarze transportu, z dodatkową opcją załadunku lub wyładunku oraz osłanianie waszego majątku.