16 scatole (Nr 7969262)

16 scatole
Długość x Szerokość x Wysokość
Waga
16 scatole
50 x 30 x 30 cm
250 kg
Czy wymiary są dokładne?
Tak
Czy ładunek jest na paletach?
Nie
Czy przesyłka jest opakowana?
Tak
Łączna waga:
250 kg
Dystans
0 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Włochy, Lombardia, Mediolan

Od 29 wrz 2021 do 8 paź 2021

Adres i termin dostawy

Meksyk, Dystrykt Federalny, Meksyk

Od 24 lis 2021 do 30 lis 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport niepełną ciężarówką

Przewóz niepełnym samochodem ciężarowym tzw. „Less Than Truckload” to użycie części płaszczyzny ładunkowej samochodu ciężarowego. Jeżeli posiadamy do przewiezienia nieduży ładunek, który nie wymaga zagospodarowania pełnej ciężarówki lub który nie wymaga zajęcia całej powierzchni, wtedy wybranie takiego typu kategorii jak: niepełny samochód ciężarowy jest pasujące. 


Do ciężarówek stosowanych w przewozie LTL zalicza się pojazdy, których ciężar przewyższa 3,5 t. oraz inne pojazdy spełniające warunki ustawowe. Do przewozu LTL wykorzystuje się wielkie pojemniki meblowe, samochody ciężarowe BDF, ciężarówki skrzyniowe oraz ciężarówki tzw. kontenery, ciężarówki gatunek: firanka lub furgon. Wariant samochodu ciężarowego powinien być dostosowany do przetransportowania naszych paczek, które zadeklarowaliśmy w wybranej przez nas kategorii.

W wycenie przewozu ładunku w ramach LTL, ważne są jego parametry – ciężar i wielkość. Należy również dodać informację o tym, czy przedmioty znajdują się na paletach i czy zostały zapakowane. Jeżeli tak, powinno się opisać pakunek. Kluczowa jest również informacja w temacie usługi – czy wlicza się w nią tylko przewóz, czy na przykład załadunek i rozładunek. Ważnym elementem może być także czas realizacji transportu.

Ładunki transportowane w ramach LTL to zazwyczaj palety, narzędzia, meble, a nawet elementy elektrowni wiatrowej.

W przypadku, kiedy transport niepełną ciężarówką nie wystarczy aby przewieźć nasz ładunek, warto skorzystać z alternatywy – z przewozu pełną ciężarówką FTL („Full Truck Load”), inaczej zwanego transportem całonaczepowym.